دوشنبه 21 دسامبر 2009 22:47
نورانیتی که در حوادث کم بیاورد، چه نورانیتی است؟ + فایل صوتی
آن کسی که در تمام حوادث سکوت می کند مثل خواجه ربیع که نه طرف امام حسین را گرفت نه طرف یزید. اگر عرفان این است نمی خواهیم. اگر نورانیت این است نمی خواهیم.


اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر-

حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان از دوشنبه 7 دی به مدت 3 شب در مسجد دانشگاه صنعتی شریف به ایراد سخنرانی می پردازند. با توجه به اهمیت استفاده از تحلیل های روشنگرانه ی اساتید دین شناس در زمان فتنه، پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر فایل صوتی این برنامه را منتشر می نماید.

آنچه در ادامه آمده است، یادداشت برداری یکی از دانشجویان حاضر در جلسه ی امشب است که توسط ایشان به این پایگاه ارسال شده است.

فایل صوتی این جلسه را می توانید از اینجا دانلود نمایید :  کیفیت بالا (23 مگابایت)کیفیت پایین (4 مگابایت)

 

         آیه 72 تا 74 سوره انفال:

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَهَاجَرُواْ وَجَاهَدُواْ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ آوَواْ وَّنَصَرُواْ أُوْلَئِكَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَالَّذِينَ آمَنُواْ وَلَمْ يُهَاجِرُواْ مَا لَكُم مِّن وَلاَيَتِهِم مِّن شَيْءٍ حَتَّى يُهَاجِرُواْ وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ إِلاَّ عَلَى قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُم مِّيثَاقٌ وَاللّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ ﴿72﴾ َالَّذينَ كَفَرُواْ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ إِلاَّ تَفْعَلُوهُ تَكُن فِتْنَةٌ فِي الأَرْضِ وَفَسَادٌ كَبِيرٌ ﴿73﴾ وَالَّذِينَ آمَنُواْ وَهَاجَرُواْ وَجَاهَدُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ آوَواْ وَّنَصَرُواْ أُولَئِكَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقًّا لَّهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ ﴿74﴾

 –         آیه در مورد دو دسته از مؤمنین است: کسانی که از مکه به مدینه هجرت کردند و از تمام اموالشان گذشتند. و کسانی که در مکه ماندند و هزینه ایمانشان را نپرداختند.

می گوید مگر ما اینجا در مدینه حکومت اسلامی راه نینداختیم؟ تو داری آنجا چه کار می کنی؟ ببین اسلام کجا به تو نیاز دارد. آنچه برای اهل بیت مهم بوده وجود یارانی است که منویات امام را دارند پیش می برند. به امام کمک می کنند.

در ادامه می گوید با کسی که دنبال انجام دادن نیاز اسلام نیست خیلی کاری نداشته باشید. می گوید مؤمنان حقیقی آنهایی که ایمان دارند و هزینه می کنند باید با هم رابطه ولایی و تشکیلاتی برقرار کنند. می فرماید: کافران هم روابط تشکیلاتی دارند. اگر شما روابط تشکیلاتی با هم نداشته باشید فتنه و فساد می شود.

         شهدای ما عرفای ما هستند. اشتباه نشود. آن کسی که در تمام حوادث سکوت می کند مثل خواجه ربیع که نه طرف امام حسین را گرفت نه طرف یزید. اگر عرفان این است نمی خواهیم. اگر نورانیت این است نمی خواهیم. نورانیتی که در حوادث کم بیاورد، چه نورانیتی است؟ باید به آن عرفان شک کرد.

         در حوادث بوی نفاق می آید. الذین یتربصون بکم. منتظرند ببینند چه اتفاقی می افتد. یقولون نخشی ان تصیبنا دائره. می ترسند ورق برگردد.

با مبنا موضعت را بگیر و موضعت را که گرفتی پایش جان هم بده. این یعنی راه امام حسین.

         نفرمایید که الان مطلب مشتبه است. اگر بخواهیم آیات را این جوری نگاه کنید باید آیات را بچسبانید به بستر تاریخ و تکانش هم ندهید.

         در سوره 62 سوره نور می فرماید مؤمن حقیقی در بستر اجتماعی تابع حرف ولی خودش است. کی گفته ما الان ولی زمان نداریم؟ ما با خطا و غیر خطا کار نداریم. ما با حجیت کار داریم. اشتباه نفرمایید. شما که دنبال فقها حرکت می کنید، مگر اینها در تشخیص احکام خطا نمی کنند؟ به شما چه ربطی دارد؟ به ما چه ربطی دارد؟ ما اصلا با خطا و غیر خطا کار نداریم. ما با حجت کار داریم. در دعای «اللهم عرفنی نفسک» می فرماید «و ان لم تعرفنی حجتک ضللت عن دینی». ما با حجیت کار داریم. کی گفته ما الان ولی زمان نداریم؟

         گاهی اوقات با چیزی دشمنی می کنیم که اصلا نمی فهمیم. به آن خدای احد و واحد نمی فهمیم با چه چیزی دشمنی داریم می کنیم.

من در روز 16 آذر در دانشگاه امیرکبیر سر کلاس که یک جامعه آماری نمونه است گفتم چه کسانی ضد ولایت فقیه اند؟ دستشان را بردند بالا. گفتم می دونی چیه؟ گفت نه. بعد برایشان توضیح دادم. اگر اینجوریه هیچ کس ضد ولایت فقیه نیست. بعد دوباره آمار گرفتم. کی ضد ولایت فقیهه؟ هیچ کی!

         بعد از 1400 سال تمام مسیری را که ائمه رفتند و می خواستند به این نقطه ختم بکنند که نشد، با این حضرت خمینی شد.

در همین زمینه : احیای غدیر – کفترباز باش، ولی کار امام را راه بنداز!

جلسه بعد همین برنامه : همه ی ائمه مدعی حکومت بودند + فایل صوتی

کاروان طریق القدس

آرشیو