چهارشنبه 07 آوریل 2010 20:18
مرثیه ای برای دستگاه قضا

۱. قوه قضاییه از بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر به علت صدور بیانیه و انتقاد این تشکل دانشجویی از تسامح این قوه در برخورد با دانه درشت ها شکایت کرد.(فروردین ماه 1389) ۲. علیرضا جهانشاهی، طلبه سیرجانی در اعتراض به زمینخواری گسترده در شهرستان سیرجان استان کرمان، با پای پیاده به سمت تهران حرکت کرد اما در اواسط راه […]

۱. قوه قضاییه از بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر به علت صدور بیانیه و انتقاد این تشکل دانشجویی از تسامح این قوه در برخورد با دانه درشت ها شکایت کرد.(فروردین ماه 1389)

۲. علیرضا جهانشاهی، طلبه سیرجانی در اعتراض به زمینخواری گسترده در شهرستان سیرجان استان کرمان، با پای پیاده به سمت تهران حرکت کرد اما در اواسط راه دستگیر و روانه زندان شد. (تیرماه 1387)

۳. اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به علت پیگیری و ارائه اسناد تخلفات پرونده نفتی استات اویل و دریافت رشوه توسط مهدی هاشمی رفسنجانی به دادگاه احضار شدند. (بهمن ماه 1386)

۴. «ضربه‏ى عدالت بايد قاطع ولى در عين حال دقيق و ظريف باشد. متهم كردن بى‏گناهان، يا معامله‏ى يكسان ميان خيانت و اشتباه، يا يكسان گرفتن گناهان كوچك با گناهان بزرگ جايز نيست … اين امر مهم و حياتى نبايد بگونه‏ى شعارى و تبليغاتى و تظاهرگونه رفتار شود. بجاى تبليغات بايد آثار و بركات عمل، مشهود گردد. به دست اندركاران اين‏مهم تاكيد كنيد كه بجاى پرداختن به ريشه‏ها و ام‏الفسادها به سراغ ضعفا و خطاهاى كوچك نروند و نقاط اصلى را رها نكنند … با آغاز مبارزه‏ى جدّى با فساد اقتصادى و مالى، يقيناً زمزمه‏ها و بتدريج فريادها و نعره‏هاى مخالفت با آن بلند خواهد شد …تسامح در مبارزه با فساد، بنوعى همدستى با فاسدان و مفسدان است. اعتماد عمومى به دستگاههاى دولتى و قضائى در گرو آن است كه اين دستگاهها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعيت و عدم تزلزل خود را نشان دهند»  (بخشیهایی از فرمان 8 ماده ای رهبر انقلاب به سران قوا در سال 80)

به نقل از وبلاگ amirihosain.blogfa.com

کاروان طریق القدس

آرشیو