یکشنبه 11 آوریل 2010 13:58
مسئول بسیج دانشگاه امیرکبیر از اعتراض تا محکومیت

شبکه ایران: پس از آن­که در بیانیه منتشر شده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز 7 فروردین 89 به کوتاهی­های قوه قضائیه اعتراض شد، مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه به صورت تلفنی و بدون این­که عنوان اتهام ذکر شود، به دادستانی تهران احضار شد. در روز 12 فروردین مجدد با وی تماس گرفته شده […]

شبکه ایران: پس از آن­که در بیانیه منتشر شده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز 7 فروردین 89 به کوتاهی­های قوه قضائیه اعتراض شد، مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه به صورت تلفنی و بدون این­که عنوان اتهام ذکر شود، به دادستانی تهران احضار شد.

در روز 12 فروردین مجدد با وی تماس گرفته شده و از او خواسته شد تا در صبح شنبه 14 فروردین حتماً در دادستانی حاضر شود اما باز هم پاسخی به سوال وی از موضوع و علت احضار، داده نشد.

پس از آن­که مسئول بسیج دانشگاه امیرکبیر به علت رسمی و قانونی نبودن احضار، به دادستانی نرفت، دادیار شعبه 1 تلفنی وی را به خاطر این عدم حضور، مورد بازخواست قرار داد و با اشاره به احضار مدیرمسئولان رسانه­هایی که بیانیه بسیج دانشجویی امیرکبیر را منتشر کرده بودند، موضوع اتهام را زیر سوال بردن تلاش­های فراوان مسئولان قوه قضائیه بیان کرد.

پس از پیگیری سازمان بسیج دانشجویی مقرر شد وی صبح سه­شنبه 17 فروردین در دادستانی تهران حاضر شود و به 3 اتهام خود یعنی افترا، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه قوه قضائیه پاسخ دهد.

وی پس از حضور در دادستانی و ارائه­ی توضیحات مفصل مکتوب پیرامون چگونگی روند صدور بیانیه و ارسال به رسانه­ها، منظور از کوتاهی­ها و اهمال قوه­ی قضائیه، و… 3 اتهام خود را نپذیرفته و صدور این بیانیه را در راستای وظیفه­ی جنبش دانشجویی مبنی بر مطالبه­ی­ حداکثری، و موجب تقویت و کمک به مسئولین سالم و کاردان دستگاه­های نظام خواند، و از این برخورد دستگاه قضائی اظهار تعجب کرد.

دادیار شعبه 1 نیز پس از شنیدن دفاعیات، برای مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر، قرار بازداشت صادر کرده و آن را به کفالت 300 میلیون ریالی تبدیل کرد.

واکنش بسیج دانشجویی صنعتی شریف به اقدام قوه قضاییه

با این حال بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در واکنش به این اقدام قوه قضاییه، بیانیه‌ای را صادر کرده و با انتقاد شدید از اقدام دستگاه قضا مبنی بر احضار مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر، خواستار برخورد این قوه با سران فتنه شده است.

در پایان این بیانیه هم از دستگاه قضا خواسته شده که هرچه سریعتر نسبت به حل مشکل مسئول بسیج دانشگاه امیرکبیر اقدام کند.

کاروان طریق القدس

آرشیو