سه‌شنبه 20 آوریل 2010 02:57
نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر به هاشمی رفسنجانی درباره صدور حکم جلب مهدی هاشمی
تقاضا داریم فارغ از وارد بودن یا نبودن اتهامات وارده به فرزندتان، وارد عمل شده و با فراخواندن وی به ایران، به اجرای سریع تر مراحل قانونی کمک کنید تا خدای ناکرده شک و تردیدی نسبت به صلاحیت مسئولین نظام در دل ها ایجاد نشود.


پس از اعلام صدور حکم جلب مهدی هاشمی رفسنجانی، بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با انتشار بیانیه ای خواستار همکاری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان رهبری – آیت الله هاشمی رفسنجانی – در دستگیری او شد.متن بیانیه به این شرح است:

باسمه تعالی

حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام، اکنون حدود 10 ماه از انتخابات پرشکوه ریاست جمهوری دهم که با حضور حماسی مردم آزاده و با بصیرت ایرانی صحنه ­ای بی بدیل از اعتماد مردم به این نظام مقدس را در سایه اسلام رقم زد می­گذرد. بدون شک با ما هم عقیده هستید که اگر در امر مهم برخورد با نامردمی­ها و معاندت­ها و فتنه­ انگیزی­های مغرضانه­ ی عده­ ای متظاهر و در یک کلام منافقین امروز انقلاب که پس از دهن کجی مردم به آنها در انتخابات کمر به خیانت به راه امام و امت بستند بیش از این کوتاهی شود، مردم دو گروه را هرگز نخواهند بخشید؛ یکی خائنان و متجاوزان به جمهوریت و اسلامیت نظام و دیگری مسئولینی که تمام دارایی و آبرو و اعتبار خود را مدیون این انقلاب هستند در ادای تکلیف خود در برخورد با عوامل این توطئه­ ها عمدا یا سهوا اهمال کاری می کنند یا مانع از اقامه دعوی میشوند!

در همین زمینه باخبر شدیم که در طی مراحل رسیدگی به جرائم صورت گرفته پس از انتخابات – که متاسفانه باعث هدر رفتن برخی از سرمایه های مادی و معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی در برهه ای از زمان شد –  برای یکی از فرزندان شما – آقای مهدی هاشمی رفسنجانی – حکم جلبی از سوی قوه محترم قضائیه صادر شده است.

تاریخ انقلاب ما شاهد برخوردهای عدالتخواهانه و افتخار آمیز مسئولان نظام با فرزندانشان بوده است به طوری که شاید بتوان این میزان از عدالتخواهی مسئولان را در تاریخ بی نظیر نامید. لذا از آنجایی که حضرتعالی را طبق فرموده مقام معظم رهبری از سابقه داران و مبارزین پر افتخار نهضت امام خمینی و زحمت کشان نظام می دانیم، و همچنین طبق فرموده خودتان، خود شما به فرزندتان توصیه کرده اید که علی رغم میلش برای بازگشت برای انجام کارهایش در خارج از کشور بماند (البته قبل از احضاریه قوه قضائیه)، تقاضا داریم فارغ از وارد بودن یا نبودن اتهامات وارده به فرزندتان، وارد عمل شده و با فراخواندن وی به ایران، به اجرای سریع تر مراحل قانونی کمک کنید تا خدای ناکرده شک و تردیدی نسبت به صلاحیت مسئولین نظام در دل ها ایجاد نشود.

همچنین انتظار داریم جلوی هرگونه فشار بر دستگاه قضایی در رسیدگی به اتهامات دیگر فرزندانتان بایستید تا فضای تردید و دو دلی در میان مردم نسبت به برخی مسئولین از بین برود.

وَاعْلَمُواْ أَنَّمَا أَمْوَالُكُمْ وَأَوْلاَدُكُمْ فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللّهَ عِندَهُ أَجْرٌ عَظِيمٌ (آیه ۲۸ سوره مبارکه انفال)

والسلام علی من اتبع الهدی

کاروان طریق القدس

آرشیو