پنج‌شنبه 22 آوریل 2010 03:39
مشروح مصاحبه بسیج دانشجویی با اساتید درباره قدس

این ها از یک سری چیزها می ترسند… باید تهدید شوند / این رویه در جاهای دیگر هم مشاهده شده است، یعنی سنجیدن واکنش جامعه مسلمین! الان می توانیم بیشتر درک کنیم که چرا امام خمینی در آن شرایط حکم ارتداد سلمان رشدی را داد، این خودش یک حرکتی بود در راستای اعلام زنده بودن اسلام و جامعه اسلامی!

رژیم غاصب صهیونیستی اخیرا با استفاده از اهمال ها و سازش های سران عرب تحرکات جدیدی را پیرمون هدف قدیمی خود یعنی تخریب مسجدالاقصی آغاز کرده است. تا حدی که حتی بنای پیش ساخته معبد سلیمان را تا نزدیکی قبله اول مسلمین آورده است تا بلافاصله پس از تخریب مسجد، اقدام به جایگذاری بنای هیکل (معبد) سلیمان بنماید. همچنین این رژیم با تمام توان سعی در یهودی کردن شهر قدس می نماید که نمونه ای دیگر از برخوردهای نژادپرستانه سیاه و ننگین او است.

متاسفانه رسانه های داخلی ابدا اطلاع رسانی خوبی درباره این مساله نداشته اند و نتوانسته اند عمق فاجعه ای را که با این رویه در انتظار مسلمین است بازتاب بدهند – که این مساله به خودی خود جای سؤال و بازخواست فراوان دارد. علاوه بر این هرگونه برخورد با این طور موضوعات نیاز به اطلاعات کافی از تحرکات گذشته و کنونی رژیم اسرائیل دارد، در نتیجه بر آن شدیم با مصاحبه با چند تن از اساتید و مطلعین این حوزه اطلاعات کافی در این باره کسب کنیم که نکات جالبی در این باره برایمان روشن شد. خلاصه ای از این مصاحبات را در ادامه می آوریم.

 رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت کنندگان در افتتاحیه همایش غزه (8/12/1388)

«من عرضم اين است كه اين استقامت را، اين روحيه را بايد در مردم هر چه ميتوانيد پايدار كنيد. شما گفتيد و درست هم گفتيد: تنها راه حل مسئله‌ى فلسطين، مقاومت است و مبارزه است. اين، درست است؛ لكن اين مقاومت و مبارزه، متوقف است بر حفظ روحيه‌ى اين مردم، حفظ اميد اين مردم، نگه داشتن مردم در صحنه. اين، به نظر من بزرگ‌ترين كارى است كه مجموعه‌هاى فلسطينى و سازمانهاى فلسطينى، مبارزان فلسطينى بايد انجام بدهند. اين فشارهائى كه امروز از هر دو طرف، چه از طرف دشمن صهيونيست، چه از آن طرف، بر غزه وارد ميشود، به قصد اين است كه مردم را از مقاومت روگردان كنند. فشارهائى كه در ساحل غربى بر مردم وارد ميشود؛ چه در شهرك‌سازى‌ها، چه در مسئله‌ى قدس – كه ايشان بيان كردند – چه آن سختگيرى‌هاى عجيب، چه در ديوار حائل و امثال اينها، براى اين است كه مردم را از مقاومت روگردان كنند و به سمت گزينه‌ى تسليم، سوق بدهند. نبايد بگذاريم؛ نبايد بگذاريد كه اين اتفاق بيفتد. مردم فلسطين را، مردم غزه را، اين ملت مقاوم و پولادين را بايد اميدوار نگه داريد و بدانند كه اين حركت عظيم آنها به نتيجه خواهد رسيد. اين، يك نكته است كه به نظر من خيلى مهم است.»

 

مصاحبه با جناب آقای شیخ الاسلام (مسئول جمعیت حمایت از فلسطین و معاون امور بین الملل رئیس مجلس)

در جهان منازعات اکثرا برای کسب قدرت انجام می گیرد؛ و انرژی و بالاخص کالای استراتژیک نفت در پیاده سازی و رسیدن به این قدرت نقش مهم و اصلی را ایفا می کند .

در ایران به طور میانگین حدود 20% از نفت زیر زمین به وسیله حفر چاه به صورت طبیعی از زمین خارج می شود اما برای استخراج ما بقی آن نیاز به تکنولوژی و وسایل مورد نیاز است.

تا قبل از ملی شدن صنعت نفت تنها 7 کمپانی خارجی در جهان وجود داشت که تمامی فرایند های استخراج تا بهره وری و به مرحله مصرف رساندن را انجام می داند که در ایران در عوض این کار تنها اجاره بهای آن محل را پرداخت می کردند و کل نفت استخراجی به مالکیت این کمپانی ها در می آمد؛ با ملی شدن صنعت نفت این فرایند به صورت مشارکتی شد یعنی 50% نفت برای کمپانی و 50% برای کشور دارنده چاه نفت ؛ اما بعد از انفلاب این قرارداد نیز تغییر کرد و از حالت مشارکتی خارج شد و تنها خرید خدمت صورت گرفت یعنی به ازای استخراج و بهره وری نفت توسط کمپانی تنها به خاطر خدمات این کمپانی مبلغی به او داده می شود و دیگر مالکیتی به کمپانی داده نمی شود.

چین 50% انرژی خود را از خارج وارد می کند  و  40% انرژی جهان از تنگه هرمز عبور می کند.

اولین بار موشک دریایی (کرم ابریشم) را چینی ها به ایران دادند که ایرانی ها نیز از این فرصت کمال استفاده را برده و با تغییرات اساسی در این موشک و همچنین با تلاش مضاعف در این عرصه  به پیشر فت های قابل ملاحظه ای در صنایع دریایی دست یافتند.

چینی ها نمی خواهند که شیشه حیاتشان(انرژی) تنها به دست یک طرف ( آمریکا) باشد به همین دلیل با ایران تبادلات زیادی کرده و تحریم های علیه ایران را نمی پذیرند.

امریکا که خود در قانع کردن چین عاجز ماند دست به تاکتیک دیگری زد که از عربستان بخواهد که با چینی ها دیدار کرده و به آنها تضمین دهند که انرژی آن ها را تأمین خواهند کرد اما این نقشه ابلهانه از همان اول شکستش معلوم بود چون چینی ها هرگز به عربستانی که غلام حلقه به گوش امریکا است ( بدون اجازه آمریکا آب هم نمی خورد) اعتماد نخواهد کرد و هرگز یکی از منابع مهم انرژی خود را به این راحتی از دست نخواهد داد.

امریکا برای در دست داشتن جریانات منطقه فرماندهان نیروهای هوایی , زمینی , دریایی و …خود را در کشور های منطقه خلیج فارس پخش کرده است .

امنیت اسرائیل مستقیما مرتبط با امنیت امریکاست؛ این مسئله به صورت مستقیم در اسناد رسمی امریکا موجود است.

منفعت ایران در این است که اسرائیلی نباشد.

پرز ( رئیس جمهور فعلی رژیم غاصب صهیونیستی) در کتاب خاورمیانه ی جدید اذعان کرد که اشغال نظامی منطقه ( از نیل تا فرات ) بعد از انقلاب ایران امکان پذیر نیست و باید بر منطقه سلطه ی اقتصادی , سیاسی و … پیدا کرد. اسحاق رابین مأمور تئوری خاورمیانه ی جدید شد .( از هر دو جناح مورد قبول بود) اما خاخام های یهودی این امر ( لغو قضیه ی از نیل تا فرات) را نپذیرفته و دستور به اعدام انقلابی ! رابین دادند.

جامعه اسرائیل رو به حزب تندرو ها رفته است و تندرو ها برای باقی ماندن نیاز به این تندروی ها دارند .

دلیل ایجاد کنفرانس اسلامی آتش زدن مسحد الاقصی در سال 1982 بود.

الان تعداد سلاح های موجود در غزه بیش از زمان جنگ 22 روزه است.

در کرانه باختری نیز شروع به ساخت سلاح کرده اند.

مصاحبه با جناب آقای رائفی پور (محقق و پژوهشگر در زمینه یهود شناسی و صهیونیزم)

 در باره مسجد الاقصی اگر بتوانند حتما این کار را انجام می دهند ، کما اینکه باب المقاربه به کلی تخریب شده است، در شمال فلسطین هم زلزله 3.5 ریشتری آمده است که نمی نواند بی ارتباط با حفر تونل در زیر مسجد الاقصی باشد، کلا روش این ها همین است ، می خواهند قبح همه چیز را بریزند، مثلا زلزله در فلسطین عادی است ، اگر فردا در  قدس هم زلزله آمد نگویید کار ما است!

این رویه در جاهای دیگر هم مشاهده شده است، یعنی سنجیدن واکنش جامعه مسلمین! الان می توانیم بیشتر درک کنیم که چرا امام خمینی در آن شرایط حکم ارتداد سلمان رشدی را داد، این خودش یک حرکتی بود در راستای اعلام زنده بودن اسلام و جامعه اسلامی! کلا افقی که امام می دیدند، خیلی بزرگتر از این حرفها بوده است، یعنی تنش زدایی و… .

توهین هایی که به مقدسات اسلامی شده است ، همیشه با واکنش روبرو شده است، مثلا چاپ الله در کف کفش، این کار را ابتدا با احتیاط انجام دادند،  ولی با واکنش شدید مسلمانان روبرو شدند، کاریکاتور پیامبر ، تروریسم خواندن پیامبر، و…  از همین دسته اند. ولی الان این واکنش ها مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده است، واین اگر ادامه پیدا کند یعنی تخریب مسجدالاقصی

در این زمینه نیاز به برخورد توده ی مردم و تشکل های مردمی و فشار افکار عمومی است، مثل قضیه ی غزه هرچند این …ها از جنایات روز مره اشان دست نمی کشند، خیلی عادی شده است برای ما، اگر روزی خبر کشته شدن چند فلسطینی به ما نرسد شاید بعضی هامان تعجب کنیم وقسمتی از این می تواند تقصیر صدا و سیما باشد،

می توانید در این زمینه یک همایش بگذارید، مثلا از کسانی که در جنگ 33 روزه بوده ان دعوت کنید بیایند و از امداد های غیبی صحبت کنند، و در ادامه از سخنرانان و مطلعین از جمله آقای شفیع سروستانی دعوت کنید بیایند اوضاع را تشریح کنند،

این ها از یک سری چیزها می ترسند، از بسیجی ها!، می توانید. بیانیه بدهید، باید تهدید شوند، البته نه مثل این قضیه ی باغ قلهک! اگر به سفارت انگلیس می روید، قشنگ تا آخر کارش را بروید.

کاروان طریق القدس

آرشیو