چهارشنبه 09 ژوئن 2010 22:13
جذابیت از دست رفته

چند وقت پیش یکی از فامیلای دورمون از آمریکا اومده بود رفته بودیم خونشون. داشت خاطره ی سفرشو میگفت. میگفت: آقا این آمریکاییها چقدر با فرهنگن! اصلا مثل ما عقده ای نیستن که! مثلا یه روز يه دختره ٢٠ – ٢۵ ساله رو تو خیابون دیدم که تقریبا هیچ لباسی تنش نبود! ولی مردم هم […]

چند وقت پیش یکی از فامیلای دورمون از آمریکا اومده بود رفته بودیم خونشون. داشت خاطره ی سفرشو میگفت.
میگفت: آقا این آمریکاییها چقدر با فرهنگن!
اصلا مثل ما عقده ای نیستن که!
مثلا یه روز يه دختره ٢٠ – ٢۵ ساله رو تو خیابون دیدم که تقریبا هیچ لباسی تنش نبود!
ولی مردم هم اصلا بهش توجهی نداشتن! هیشکی نگاش نمیکرد!
برای مردم خیلی عادی بود!میبینی چقدر با جنبه هستن؟!
حالا تو ایران خودمون چی؟ دخترا نمیتونن مانتوی تنگ بپوشن چون همه ی پسرا راه میفتن دنبالشون!
من با لبخند به حرفاش گوش میکردم ولی با خودم فکر میکردم که این خوبه یا بد؟ جامعه ی اینطوری باشه نشونه ی با جنبه بودنه مردمه؟
به نظرم این اتفاقا خیلی بده!  يك مرد آمریکایی از کودکی تا آخر عمرش، همیشه چه در اجتماع ، چه در رسانه ها و هر جای دیگه در مقابل چشماش از این تصاویر زیاد دیده. آنقدر این صحنه ها در جلوی چشماش بوده،
که الان دیگه دیدن يه خانوم حتی برهنه هم براش جذاب نیست!
یعنی یه جورایی جذابیت زن تو این جامعه ار بین رفته!

من اصلا کاری ندارم که بی حجابی گناهه، اون دنیا عذاب داره، باعث فساد جوونها میشه و خیلی چیزای دیگه.

ولی یکی از مهمترین فواید حجاب اینه که زن تو جامعه جذاب میمونه و دیگه برای مردها یه چیز عادی و بی ارزش نیست و این چیزیه که كمتر بهش توجه مي شه و متاسفانه الان برخی از خانومها در جامعه دارن برای بی ارزش کردن خودشون با هم رقابت میکنن!!
اگر زنها برای مردها بی ارزش بشن چی میشه؟ دیگه هیچ مردی به ازدواج فکر نمیکنه!
ازدواج احمقانه به نظر میرسه! اصلا خانواده ای نمیمونه میشه مثل همون آمریکا که طبق آمار هفت درصد مردم آمریکا تمایل به زندگی با خانواده دارن.
فقط هفت درصد…
طبق نظرسنجی ها در آلمان دخترای آلمانی علاقه زیادی دارن که با پسرهای شرقی مثلا مهاجران ترکیه ای ازدواج کنن چون به نظرشون برای پسرهای شرقی زن جذاب تره و بیشتر از پسرای آلمانی زنهاشون رو دوست دارن!
اگه الان شما جوونهارو مثلا با 10 سال پیش مقایسه کنید میبینید که الان اگه دختری مثلا مانتوی بلند و گشاد بپوشه برای برخي پسرا جذاب نیست در صورتیکه 10 سال پیش اینگونه نبود!
استاد شهریار میگفت:
ما جوونیامون فقط دوتا چشم از لای چادر، تازه از پشت پنجره میدیدیم بهش دل میبستیم و تا آخر عمر هم عاشقش میموندیم. ولی الان جوونا تو چهارراه به يه دختر دل میبندن بعد میرن چهارراه بعدی عاشق يه دختر دیگه میشن!

این جمله رو استاد شهریار حدود 25 سال پیش میگفت!

صادق امیرزادگان
دانشجوی بسیجی دانشگاه امیرکبیر

منبع: http://alef.ir/1388/content/view/74498

کاروان طریق القدس

آرشیو