جمعه 26 نوامبر 2010 08:45
تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير در محكوميت ترور شهيد مجيد شهرياري و عباسي

 تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير در محكوميت ترور شهيد مجيد شهرياري و عباسي بعد از نماز ظهر و عصر بر مزار شهداي گمنام اين دانشگاه با حضور جمعي از مسئولان، اساتيد و دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير در روز سه شنبه نهم آذر برگزار شد.


تجمع دانشگاهيان دانشگاه اميركبير در محكوميت ترور شهيد مجيد شهرياري و عباسي بعد از نماز ظهر و عصر بر مزار شهداي گمنام اين دانشگاه با حضور جمعي از مسئولان، اساتيد و دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير در روز سه شنبه 9 آذر برگزار شد.

در اين تجمع اعتراضي در دانشگاه اميركبير، قدسي‌پور رئيس دانشكده صنايع و شمسايي رئيس سابق دانشكده فيزيك اين دانشگاه به ايراد سخنراني پرداختند.

در اين مراسم دانشجويان با سر دادن شعارهاي «الله‌اكبر»، «مرگ بر آمريكا، مرگ بر انگليس، مرگ بر اسرائيل»، «واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهد»، «پشت پرده كسي نيست جز دولت انگليس»، «اين است راه عزت؛ ايمان جهاد شهادت» انزجار خود را از اين عمل تروريستي نشان دادند.

* دشمن آرزوي جلوگيري از رشد و شكوفايي انقلاب را به گور مي‌برد

قدسي‌پور رئيس دانشكده صنايع دانشگاه صنعتي اميركبير به عنوان سخنران اول اين تجمع با بيان اينكه انقلاب اسلامي دوره‌هاي مختلفي را طي كرده، گفت: دوره اول، تغيير و تحول بود كه به همت مردم انقلابي، بسيج، سپاه، ارتش و مديران تحول را در همه زمينه‌ها عملي كردند.

وي افزود: از روزهاي اول انقلاب اسلامي سپاه و كميته‌هاي انقلابي تشكيل شدند كه اين نهادها با هدف تحول دولت به سمت آرمان‌هاي انقلابي و اسلامي بود.

رئيس دانشكده صنايع دانشگاه صنعتي اميركبير با بيان اينكه مرحله دوم ثبات است، تصريح كرد: در اين مرحله بايد بيشتر تحولاتي كه با آرمان‌هاي شهدا و انقلاب تطابق دارد عملياتي ‌شود تا اين مرحله به خوبي پشت سر گذاشته شده است.

وي مرحله سوم را رشد و توسعه عنوان كرد و اظهار داشت: اين مرحله به طور قطع به لوازمي نياز دارد كه تمام عناصر انقلاب بايد توجه خود را معطوف به آن كنند و به دستاوردهايي برسند كه نوآوري و تحول‌هاي اجتماعي و اقتصادي را براي كشور به ارمغان ‌آورد.

عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير افزود: در چند سال اخير در زمينه‌هايي نظير هسته‌اي، سلول‌هاي بنيادي و ليزري رشدهاي خوبي داشته‌ و در حال حاضر با خودباوري مي‌توان كشور را به قله‌هاي صعود برسانيم و الگو ارائه دهيم.

وي با اشاره به اينكه دشمن به خيال خود مي‌خواهد جوانه‌هاي خودباوري را از بين ببرد، گفت: بايد با تلاش، ارزش‌ها را پاس داشت چرا كه در مقطع بسيار حساسي هستيم كه سكوي پرش ما است.

قدسي‌پور اضافه كرد: دشمن به هر طريقي تلاش مي‌كند جلوي شكوفايي و الگو شدن انقلاب را بگيرد اما همه مردم در صحنه هستند و دشمنان اين آرزو را به گور خواهند برد.

وي با بيان اينكه در دوره‌هاي مختلف ملت شجاع ايران نشان داده كه به هيچ‌وجه خون شهدا باعث كندي اين حركت نمي‌شود، تصريح كرد: خون شهدا باعث جوشش بيشتر اين حركت‌ها خواهد شد.

دانشجويان با شعارهاي «الله‌اكبر»،«پشت پرده كسي نيست جز دولت انگليس» و «اين است راه عزت؛ ايمان جهاد شهادت» با قدسي‌پور همراهي كردند.

* شهادت حداقل‌ترين اتفاق براي راه انقلاب است

همچنين شمسايي، عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير، به عنوان سخنران دوم اين تجمع، با بيان اينكه شهيد شهرياري از تربيت شدگان دانشگاه صنعتي اميركبير و فارغ‌التحصيل مهندسي‌ هسته‌اي بود، گفت: موهبتي كه خداوند به اين كشور عطا كرده انقلاب اسلامي 57 است.

وي افزود: مردم ايران راه انقلاب اسلامي را انتخاب كرده‌اند كه راه اسلام است و پيام آن صلح، دوستي، عدالت و مبارزه در برابر سلطه است.

عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير با اشاره به اينكه نظام سلطه و انحصار 2چالشي است كه همواره برابر انقلاب اسلامي بوده و هست،‌ تصريح كرد: در مبارزه با نظام سلطه و تداوم راه انقلاب كسي به ما كمك نمي‌كند.

وي افزود: در راه انقلاب اسلامي موانع زيادي ديده مي‌شود كه مردم همه آن موانع را پشت سر گذاشته‌اند.

رئيس سابق دانشكده فيزيك دانشگاه اميركبير با اشاره به اينكه نظام سلطه نمي‌تواند كاري جز ترور در برابر گرفتن انحصار انرژي توسط انقلاب اسلامي انجام دهد،‌ گفت: رمز موفقيت در راه انقلاب اسلامي پايداري است و اين موانع گذرا هستند.

وي تصريح كرد: اتفاق ديروز و حمله تروريستي به اساتيد دانشگاه ممكن است براي همه كساني كه پا در اين راه گذاشته‌اند اتفاق بيفتد؛ شهادت حداقل‌ترين اتفاق براي اين راه است.

شمسايي با بيان اينكه از يك شهرياري صدها شهرياري بيرون مي‌آيد، اظهار داشت: مردم دنيا متوجه منطق زور شده‌اند و آن‌ها در حال آگاه شدن و دريافت پيام دوستي و عدالت انقلاب هستند.

وي ابراز اميدواري كرد كه راه انقلاب اسلامي به حكومت عدل جهاني منتهي شود.

اين مراسم با نثار فاتحه به شهدا، توسط دانشجويان و اساتيد بر مزار شهداي گمنام به پايان رسيد.

کاروان طریق القدس

آرشیو