دوشنبه 10 اکتبر 2011 12:43
متن کامل صحبت های عموی آمنه زنگنه در جمع دانشجویان معترض
بعد از مراسم ختم مرحوم آمنه زنگنه در مسجد دانشگاه ،علی رغم اینکه عموی ایشان در مسجد ضمن تجلیل از عموم دانشگاهیان که پیگیر این قضیه بودند ؛ از دانشجویان درخواست داشتند که به اعتراضات خود پایان دهند ، و در کلاس های درسی شان شرکت کنند ، لیکن عده ای از دانشجویان به اعتراضات خود در صحن دانشگاه ادامه دادند و سپس به سمت نهاد رهبری رفتند و با شعار به تجمع خود ادامه داند
در نهایت عموی مرحوم آمنه ، وارد جمع دانشجویی شده و با ابراز همراهی با عموم دانشجویان ، با اعلام اینکه به جد پیگیر این موضوع هستیم ، از دانشجویان درخواست کردند که به اعتراضات خود پایان داده و نظم آموزشی دانشگاه را رعایت کرده و سر کلاس هایشان حاضر شوند .
متن گفته هایشان عینا تقدیم می شود .


من در ابتدا لازم است که از همراهی و همدردی شما دانشجویان عزیز نهایت سپاس و سپاسگزاری رو داشته باشم از طرف خانواده مرحوم زنگنه. خب همونطور که شما در جریان هستید بالاخره اتفاق ناگواری بود؛ حادثه­ای بوده که باعث تأثر همه­ی شماها گردیده و درسته که ما اعضای این خانواده هستیم و داغدار هستیم فطعا شما هم کمتر از ما نیستید. حادثه­ ای ناخواسته­ ای بوده بالاخره رخ داده و کسی هم علاقه به اینجور حادثه نداشته. اتفاقی {است} که رخ داده. قطعا کسانی توی این قضیه سهل انگاری کردند و مقصر هستند. خب شما هم نسبت به این موضوع پیگیر خواهید بود.

بنده به عنوان عموی ایشون، در ابتدای امر به محض اینکه در واقع با جسد ایشون در بیمارستان روبرو شدم، بلافاصله به دادستانی مراجعه کردم و طرح دعوی کردم، به جد هم پیگیر موضوع هستیم و پلیس امنیت، دادستانی، قوه­ قضائیه همکاری خوبی با ما داشتند. تعدادی رو احضار کردن، تعدادی رو بازداشت کردن که من از همه­شون متشکرم. و به شما قول می­دهم که به عنوان ولی دم این مرحوم تا آخرش پیگیر بشیم و یک ذره کوتاه نخواهیم اومد. و موضوع رو از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهیم شد خواهیم کرد. هر چند الان در واقع پزشکی قانونی هنوز نتیجه اعلام نکرده، گزارش کارشناسی در واقع دادگستری هنوز ارائه نشده، ما از این جهت که قاضی در واقع تعیین تکلیف کرده که با این گزارشات حتما در پرونده آورده بشه. هنوز نتیجه پزشکی قانونی و کارشناسی بخش دادگستری اعلام نشده.

من می­خواهم که در واقع از شما دوستان خواهش بکنم که به ما اعتماد بکنید ما حتما پیگیر موضوع هستیم؛ هم از طرف خانواده، هم از طرف شماها. مطمئنا تا آخر این موضوع رو پیگیری خواهیم کرد. کسانیکه در وافع تو این قضیه سهل انگاری کردند و مقصر اصلی هستن قطعا بدونید مجازات خواهند شد اما در هر سطحی که از دانشگاه بخوان باشن قانون باشون برخورد خواهد کرد؛ ما بجِدّ پیگیر هستیم. خب آمنه فرزند شهیده یک نیروی ارزشی هستش. قطعا نظام نسبت به این همین نیروهای ارزشیش بی تفاوت نیست و بجد هم پیگیر هستیم ما هم پیگیر هستیم و به ما هم قول دادن که حتما تا آخر بالاخره با ما همکاری خواهند کرد؛ کسانیکه مقصر باشن شناسایی می­شن و مجازات.و فکر میکنم دیگه تا امروز کفایت بکنه، ما هم راضی نیستیم، تو مسجدم اعلام کردم که لطمه­ای به درسشون بخوره. ما حتی یکبار از طرف خانواده زنگنه اعلام می­کنم که اصلا راضی نیستیم که لحظه­ای، ثانیه­ای که در واقع درس شما، کلاس شما تعطیل بشه و بیش از اینم فکر می­کنم اگه ادامه پیدا بکنه دشمن سوءاستفاده خواهد کرد. بالاخره ما هم متعلق به این نظام و به این کشور هستیم.

من می­خوام از همه­ی دوستان خواهش بکنم که در واقع این موضوع رو دیگه خاتمه بدید، به کلاس برگردید در واقع. من هم قول می­دم که به نمایندگی از خانواده و از طرف شما، این موضوع رو تا آخر پیگیری بکنیم و قطعا نتیجه­اش رو هم به اطلاع شما خواهیم رساند. من مجدانه از همتون خواهش می­کنم و ازتون هم تشکر می­کنم به خاطر همدردیتون، به خاطر حمایتتون. از همتون سپاسگزارم به یک نوع. واقعا دیگه اگه به قول معروف به ما اعتماد دارید سعی کنید که این موضوع رو خاتمه بدید دیگه.

ما دیگه خیلی انتظار نداریم که شما اینجوری و با این وضعیت در واقع از کلاساتون فاصله بگیرید و به درستون لطمه بخواد بخوره. من مجددا از همه شما سپاسگزارم و از همه شما ممنون هستم و مجددا باز از همه شما خواهش می­کنم که سر کلاسهاتون برگردید.والسلام علیکم و رحمه الله

عموی مرحوم آمنه زنگه در مجلس ترحیم ؛ مسجد دانشگاه صنعتی امیکبیر
کاروان طریق القدس

آرشیو