شنبه 19 نوامبر 2011 07:34
بیانیه مجمع علم الهدی به ریاست مجلس شورای اسلامی در اعتراض به حقوق مادام العمر سیاسیون

خواص جامعه همواره بار سنگینی را بر حکومت تحمیل می کنند، زیرا در روزگار سختی یاریشان کمتر و در اجرای عدالت از همه ناراضی تر و در خواسته هایشان پافشارتر و در عطا و بخشش ها کم سپاس تر و به هنگام منع خواسته ها دیرعذرپذیرتر و در برابر مشکلات کم استقامت تر می باشند.

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

« خواص جامعه همواره بار سنگینی را بر حکومت تحمیل می کنند، زیرا در روزگار سختی یاریشان کمتر و در اجرای عدالت از همه ناراضی تر و در خواسته هایشان پافشارتر و در عطا و بخشش ها کم سپاس تر و به هنگام منع خواسته ها دیرعذرپذیرتر و در برابر مشکلات کم استقامت تر می باشند»

بخشی از نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر

جمهوری اسلامی ایران از زمان انقلاب که به رهبری حضرت امام(ره) شکل گرفت تا به امروز که سکان داریش را رهبری فرزانه انقلاب امام خامنه ای بر عهده دارند با حوادث گوناگونی روبرو بوده است. حوادثی که در تمامی آن ها دست شیطان مشهود است. شیطان و هم پیمانانش از خارج و دست نشانده هایشان از داخل، کشور اسلامیمان را در تنگنا قرار می دادند تا بلکه خط مقدم جبهه مقاوم در برابر مکتب لیبرال دموکراسی مد نظر آمریکا که آن را پایانی بر مکاتب تاریخ می دانند، به خاک بیفکنند.

لیکن والله خیر الماکرین.

امروز هم که شاهدیم الگوی انقلاب ما و دستاوردهای آن، ملل خفته ی جهان اسلام را بیدار ساخته تا بلکه به خود آیند و دست استکبار و استعمار را در عقب ماندگی هایشان ببینند و بر آن بشورند و به اصل خود بازگردند و آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) که یقیناً یگانه راه سعادت جامعه بشریست را بر کشورشان حاکم کنند و زمینه ساز حاکمیت جهانی اسلام گردیده و ملل خود را از سلطه ی زورمندان و زرورزانی که اندکند ولی حاکم، خارج سازند.

قطعا انقلاب اسلامی با این پشتوانه ها و سرمایه های عظیم مردمی و تجربی و …، تحت فشارهای خارجی از پا در نخواهد آمد اما آنچه که امروز ما را بواسطه تهدید این انقلاب می هراساند، یقیناً چیزی جز بی تقوایی و بی بصیرتی پاره ای از بظاهر دوستان، در بدنه نظام نیست.

در بحبوحه بیداری عظیمی که به قلب اروپا رسیده، شاهدیم که عده ای در بدنه حاکمیت، ملت عزیز ایران را خفته پنداشتند و به استفساریه ای پاسخ مثبت دادند که قلم از نگارشش شرم دارد. شرم دارد از این که قانونی در جامعه اسلامی و در شب عید غدیر تصویب می شود که کوچکترین شباهتی با مکتب امیر المومنین(ع) ندارد. لیکن صلاح را در آن دیدیم که بغض در گلو مانده مان را آزاد کنیم تا بلکه فریاد تظلممان را گوش هایی شنوا بشنوند و بدانند که هستند فرزندانی از این ملت که در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد. نمايندگان مجلس شوراي اسلامي که شما مسئولیت آن را بر عهده دارید با رأي مثبت به يك استفساريه درباره تبصره 3 از ماده 71 قانون خدمات كشوري، برای اهالی سیاست که 2 سال در رده هایی مشخص از بدنه سیاسی نظام، شاغل بودند این حق را قائل شدند که در صورت تنزل رتبه و حقوق پس از دو سال خدمتشان در آن رده ی بالا، 80% حقوق پست سابقشان را در پست جدیدشان دریافت کنند.

سوال ما از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و جنابعالی به عنوان ریاست قوه مقننه این است که آیا برای خدمت به ملت، پا در عرصه گذاشته اید یا اینکه برای تضمین تأمین معیشتتان در آینده ای که شاید نتوانید با رأی ملت مجدداً بر این کرسی تکیه زنید، در این عرصه وارد شدید؟ سوالمان از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و علی الخصوص از 122 نماینده ای که به این استفساریه پاسخ مثبت دادند این است که آیا توانستید با مصوباتتان در زمینه اشتغال زایی برای جوانانی که آینده سازان نظامند، کاری انجام دهید؟ آیا طرح نظارت بر خودتان را پس از یک سال و پنج ماه و دو بار تأکید مقام معظم رهبری (حفظه الله) بر تصویب آن آنگونه که شایسته بود مصوب نمودید یا اینکه مصوبه‌ای را به تصویب رساندید که شاید بتوان آن را طرح مصونیت از نظارت نمایندگان نام نهاد؟ آیا تصویب چنین قوانینی خلاف خواست حضرت امام(ره) و خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله)، مبنی بر ساده زیستی مسئولین و این که مسئولین از سطح متوسط جامعه فراتر نروند، نیست؟ مگر نه اینکه ساده زیستی مسئولین، از توصیه های موکد اسلام است و چه در سیره پیامبر و چه در دوران خلافت امیر المومنین(ع) ، اهمیت زیادی به این موضوع داده می شد؟ آیا حق نداریم پس از تصویب این قانون به این موضوع فکر کنیم که شاید اغلب نمایندگان ما برای تأمین رفاهشان، به دنبال دست یابی به این پست بودند؟آیا چیزی جز اینست که با تصویب این قانون، سیاسیون ما، رفاهی مادام العمر را در هر پست و جایگاهی که باشند برای خود تضمین نمودند که اگر چنین نیست پاسخی شفاف بر آن دهید تا اذهان مردم شهید پرور ما که به تعبیر امام خامنه ای صاحبان اصلی انقلابند، روشن شود. آیا برای سالی که حضرت آقا آن را سال جهاد اقتصادی نامیدند، کاری انجام دادید یا جهادی را در عرصه تأمین معیشتتان، به راه انداختید؟

آن چه که مشهود است و همگان بر آن واقف، این است که تصویب چنین قوانین جنجالی ای، به این زمان و این قانون خلاصه نمی شود. چرا که سابق بر این شاهد تصویب قوانینی از این دست نیز بودیم. هیچ کس طرح تصویب دانشجوی پولی را از یاد نخواهد برد. هیچ کس تصویب وقف اموال دانشگاه آزاد را که مخالف فرامین صریح رهبری بوده، از یاد نخواهد برد و هیچ کس نیز این ننگ تازه را از ذهنش پاک نخواهد کرد.

ما، زمینه انحراف را در این قانون و تصویب کنندگان آن مشاهده نموده و بر خود لازم دانسته تا در این عرصه وارد شده و اعلام کنیم که به فرمان اماممان و با توصیه های رهبرمان، بر خود واجب می دانیم تا در صورت مشاهده انحرافی، سرسختانه در مقابل آن بایستیم و از نشر آن جلوگیری به عمل آوریم و در این راه پا پس نمی کشیم و تا زمان بازپس گیری این قانون، عقب نمی نشینیم و از همین جا اعلام می کنیم که در صورت عدم باز پس گیری این طرح بی باکانه کار را به تجمعی دانشجویی علیه بی عدالتی می کشانیم کما اینکه سابق بر این نیز شاهد چنین اقداماتی بودید و این را هشداری برادرانه بپندارید. نمایندگان مجلس بدانند که در صورت بازپس گیری این طرح و رد تصویب آن، شاید حقی از بیت المال بر گردنشان نماند و در این باب در دادگاه عدل الهی مواخذه نشوند، لیکن نمی توانند این لکه ی ننگ را از دامانشان پاک کنند و مردم درباره ایشان قضاوت خواهند کرد. باشد که به خود آیند و از محضر امت شهید پرور ایران و امامشان به خاطر تصویب چنین قانونی، عذر خواهی کنند و در پیشگاه الهی طلب استغفار نمایند.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ امام صادق(ع)، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ صنعتی شریف ، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ تهران و علوم پزشکی تهران، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ علم و صنعت، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ خواجه نصیر ، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ امیرکبیر، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ شهید بهشتی(ره)، بسیج دانشجویی دانشگاه‌  علامه طباطبایی(ره)

کاروان طریق القدس

آرشیو