شنبه 19 نوامبر 2011 15:32
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رابطه با حادثه دلخراش شهادت سردار مقدم تهرانی‌

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عرض تهنیت شهادت سردار پاسدار حسن تهرانی مقدم و جمعی از عناصر ممتاز سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علو مقام و مرتبه را برای این عزیزان و سایر خادمینی که در سنگر علم و ایمان در حال پاسداری از آرمان های ارزشمند انقلاب هستند، از خداوند منان خواستاریم.


 

باسمه تعالی

مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُواْ مَا عَاهَدُواْ اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضىَ‏ نحَْبَهُ وَ مِنهُْم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُواْ تَبْدِيلًا (سورۀ احزاب، آیۀ 23).

از مؤمنان مردانی هستند كه به پيمانى كه با خدا بسته بودند وفا کردند. بعضى بر سر پیمان خويش جان باختند و بعضى چشم به راهند و هيچ پیمان خود دگرگون نكرده‏اند.

شهادت هنر مردان خداست

شهادت مردانی از جنس ایمان، نور و حماسه، مردانی که علم را به عمل آمیخته‌اند و پرچم امید برافراشته‌اند، مردانی که در زندگی شمع هدایت بودند و پس از مرگ چراغ راه، افق درخشانی است برای روندگان طریق پیشرفت و دانایی و صراط تقوی و پارسایی.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عرض تهنیت شهادت سردار پاسدار حسن تهرانی مقدم و جمعی از عناصر ممتاز سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موارد زیر را اعلام می‌داریم؛

1.   بی شک از برجسته‌ترین مظاهر جهاد مخلصانه در دهۀ چهارم انقلاب، دهۀ پیشرفت و عدالت، جهاد علمی است. جهادی بی هیاهو و به دور از جنجال برای سیادت ایران اسلامی عزیز در دنیا. جهاد در جبهه‌ای که پیروزی در آن دو بال می‌خواهد، یکی از جنس علم و تخصص و دیگری از جنس تقوا و تعهد. چه مردانه ایستاده‌اند آنان که بر حسب نیاز به گاه پیکار، سلاح به دوش می‌گیرند و به وقت صلح قلم به دست. ایران اسلامی عزیز به لطف خون‌های مطهر شهیدان و با رهنمون‌ها و راهبردهای رهبر معظم انقلاب امروز عرصۀ مخلصانه‌ترین، شور انگیزترین و حماسه سازترین جهادهاست برای پیشرفت و تعالی اسلام ناب محمدی (ص).

2.    حرکت پرشتاب پیشرفت علم و فناوری در کشور که مرهون جهاد جهادگران است، به چنان حدی رسیده که به فضل الهی، با هیچ حادثه‌ای متوقف، بلکه کند نخواهد شد. امروز میهن عزیزمان در دامان خود صدها بلکه هزاران “سردار مقدم” پرورانده. روح رشد، خودکفایی، پیشرفت و دست‌یابی به قله‌های رفیع علمی نه خیال که هدفی در دسترس و شدنی است. هدفی که به دست جوانان امروز ایران و در آینده‌ای نزدیک جامۀ عمل خواهد پوشید. ما تمام قد ایستاده‌ایم تا ذیل توجهات حضرت ولی عصر و ولایت حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) پرچم رفیع اسلام را در بلندترین قله‌های عالم به اهتزاز درآوریم و ذره‌ای و لحظه‌ای از اهداف مقدسمان کوتاه نخواهیم آمد.

3.شهادت نه تنها انتهای راه نیست، بلکه تضمینی است برای تداوم آن. تداوم راه شهیدی که مسیر حق را درست انتخاب کرده و درست پیموده است. شهادت نه تنها برای شخص شهید تکمیل نعمت الهی است، بلکه نعمتی است برای دیگر رهروان تا با نور آن مسیر صحیح و نحوه‌ی پیمودن آن آشکار شود. از این رو شهادت آرزویی است برای پویندگان راه حق و افتخاری است برای شهید.به فرمودۀ امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام:

ما لنا الّا احدى الحسنيين؛ يكى از دو بهترين در انتظار ماست؛ يا در اين راه كشته می‌شویم، كه اين بهترين است؛ يا دشمن را از سر راه برميداريم و به مقصود می‌رسیم، كه اين هم بهترين است. پس در اينجا ضررى وجود ندارد.

بسیج دانشجویی

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کاروان طریق القدس

آرشیو