پنج‌شنبه 21 نوامبر 2013 16:54
فردو قلب ماست

امروز سه شنبه 28 ابان ماه سال 1392 مقصد سایت هسته ای فردو باجمع شدن همه ی بچه ها تقریبا ساعت 2 از دانشگاه حرکت کردیم و حوالی ساعت 4 بعد از ظهر به مقصد رسیدیم…اولین چیزی که توجهمان را جلب کرد تعداد زیاد دانشجویان بود که از دانشگاههای امیرکبیر, علم وصنعت،تهران، شریف،امام صادق،قم،الزهرا، واحدهای […]

امروز سه شنبه 28 ابان ماه سال 1392

مقصد سایت هسته ای فردو

باجمع شدن همه ی بچه ها تقریبا ساعت 2 از دانشگاه حرکت کردیم و حوالی ساعت 4 بعد از ظهر به مقصد رسیدیم…اولین چیزی که توجهمان را جلب کرد تعداد زیاد دانشجویان بود که از دانشگاههای امیرکبیر, علم وصنعت،تهران، شریف،امام صادق،قم،الزهرا، واحدهای مختلف دانشگاه آزاد و … در برنامه حاضر بودند. بعد از قرائت قران از حضار خواسته شد، که همه برای تشکیل زنجیره به صف شوند.بعد از تشکیل زنجیره همه یک صدا شعار میدادند:

چرخه کامل سوخت حق مسلم ماست

چرخه کامل سوخت خواسته ی ملت ماست

مرگ بر اسرائیل .مرگ بر امریکا.

فردو بدون صنعت نقض حقوق ملت 

خونی که در رگ ماست هدیه به رهبرماست

این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده

و اینجا بود که میتوانستی با همه ی وجود فریاد بزنی برای دفاع از آرمان هایت … فریاد بزنی بیزاری ات را از نظام  مستکبری که نمی تواند پیشرفت تو و ملتت را ببیند… در پایان بیانیه ی تشکیل دهندگان حلقه توسط دبیر کمیته دانشجویی صیانت از دستاوردهای شهدای هسته ای قرائت شد و دانشجویان پرچم امریکا و اسرائیل را به اتش کشیدند.

هم چنین در پایان مراسم فرمهایی جهت عضویت دانشجویان برای همکاری در ساخت نیروگاه هسته ای توزیع شد.

12

05

07

02

03 09 08

11   06

04

10

قطعنامه پایانی تجمع کنندگان در محل تاسیسات فردو

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری: «استکبار به انسانها و دولتهایی اطلاق می شود که دخالت در امور ملتهای دیگر و تحمیل بر دیگران را حق خود می دانند و به هیچکس هم پاسخگو نیستند».

برای ملت ایران امروز بیش از هر زمان دیگری روشن شده است که دولت های مستکبر به عنوان پایه های اصلی استعمار نوین و تروریسم دولتی نه تنها انگیزه ای برای به رسمیت شناختن حقوق ملت ایران ندارند بلکه از تمام ظرفیت خود بهره می برند تا حداکثر فشار و تحمیل های گوناگون را به جمهوری اسلامی دیکته کنند. استکبار جهانی امروز بر مدار صهیونیسم بین الملل می چرخد و این مدار شیطانی هرگز جایگاهی را برای قطب های مستقل علمی و سیاسی دیگر به رسمیت نمی شناسد.

دانشجویان نخبه ایرانی که امروز از میان داانشگاههای سراسر کشور برای اعلام حمایت خویش از حلقه های پیشرفت علمی ایران اسلامی در سایت فردو کنار یکدیگر جمع شده اند به عنوان زبان گویای ملت رشید ایران، پیام روشنی را اعلام می کنند که همان حفظ بی قید و شرط از منافع ملی کشور و افزایش شتاب حرکت علمی در سطح مراکز دانشگاهی و دانش بنیان است.

1-      دانشجویان نخبه ای از سراسر کشور که امروز برای حمایت از دستاوردهای ملی کشور خود زنجیره انسانی تشکیل داده اند، طی نمودن مسیر قله های رفیع علم و دانش در کشور را یگانه هدف والای خویش می دانند و به عنوان مهمترین بخش بدنه علمی ایران اسلامی اجازه ذره ای کاسته شدن از شتاب علمی کشور را نخواهند داد.

2-      جایگاه امروز جمهوری اسلامی ایران در مرزهای دانش روز دنیا قرار دارد. این امر به همت و جانفشانی دانشمندان غیور کشور حاصل شده است. دانشمندانی که خالصانه برای رسیدن به مرزهای دانش و ربودن گوی سبقت در این عرصه از رقیبان جهانی از جسم و جان و آبروی خویش نیز دریغ نورزیده اند. دانشجویان نخبه ایران اسلامی این عهد را با دانشمندان بزرگ کشور خویش جاودانه بربسته اند که تحت هیچ شرایطی اجازه پایمال شدن خون دانشمندان خود را نخواهند داد و برای حفظ و ارتقای دستاوردهای آن عزیزان، سکان علمی کشور را با دستان جوان و پرتوان خویش خواهند گرداند.

3-      بدنه علمی و نخبگانی دانشگاههای کشور موکدا به این راهبرد اساسی معتقد است که مسیر پیشرفت های علمی در جمهوری اسلامی تنها از میان اعتماد و اتکا به نیروهای داخلی و ظرفیت های درون زا می گذرد. هرگز کسی از بیرون این مرزهای جغرافیایی برای پیشرفت علمی کشور ما دل نخواهد سوزاند. نخبگان دانشجو این باور را به خوبی دریافته اند که تنها زمانی می توان میوه های شیرین پیشرفت را از درخت دانش چید که سیاست های داخلی دولت مردان بر پایه حمایت و ضمانت از ظرفیت های داخلی کشور در تمام زمینه های علمی تعریف شود.

4-      به فرمایش مقام معظم رهبری هرگز کسی را به خاطر غفلت مورد ستایش قرار نخواهند داد. از این رو دانشجویان نخبه ای که امروز وظیفه خود را به جای تحقیق و مطالعه در آزمایشگاهها و کارگاههای علمی، بدین صورت در حمایت از تاسیسات فردو تشخیص داده اند؛ به یکایک مسئولین کشور در رده های مختلف این تذکر را گوشزد می نمایند که تحت هیچ شرایطی شتاب پیشرفت علمی کشور در هیچ زمینه ای نباید کند شود و چنانچه هر گونه مانعی موجب خدشه وارد نمودن به این مسیر علمی باشد، جامعه نخبگان کشور وظیفه اصلی خویش می داند تا برای برطرف ساختن آن موانع، از تمام ظرفیت های خویش کمک بگیرد.

5-      دستاوردها و تاسیسات صلح آمیز هسته ای کشور بخشی از زنجیره های پیشرفت علمی جمهوری اسلامی محسوب می شود. دانشجویان نخبه کشور ضمن حمایت قاطع از تلاشهای دیپلماتیک دستگاه دیپلماسی کشور جهت حفظ این دستاوردها معتقد است که منافع ملی کشور هرگز نمیتواند موضوع مذاکره باشد. جامعه نخبگانی نیز همراه با تیم مذاکره کننده کشور که معتقد است تعلیق و یا توقف هر بخشی از چرخه سوخت کشور هرگز مورد مذاکره با دولت های غربی نیست؛ بر این حق ملی تاکید می ورزد. غنی سازی به هر میزانی که برای نیازهای صلح آمیز داخلی کشور مورد نظر باشد و همچنین فعالیت های نیروگاه آب سنگین اراک و فردو همه و همه همانطور که تیم هسته ای کشورمان معتقد است موضوعاتی تثبیت شده و غیر قابل معامله هستند.

نظرات
  1. احمد حسابی
    04 دسامبر 2013

    پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب حمایت از تلاشها و دستاوردهای دستگاه دیپلماسی کشورمان الزامی و واجب است.

کاروان طریق القدس

آرشیو