یکشنبه 10 آگوست 2014 21:23
دومین روز خیمه “غزه تنهای پیروز”

یکشنبه، 19 مرداد، در دومین روز برپایی، این خیمه فعالیت‌های خود را با دعوت از خانم دکتر فروز رجایی فر، از فاتحان لانه جاسوسی، دکتر محمدعلی رامین، معاون سابق مطبوعاتی وزیر ارشاد در دولت دهم و دکتر محمدحسن آصفری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پی گرفت. خیمه «غزه تنهای پیروز»که به همت […]

یکشنبه، 19 مرداد، در دومین روز برپایی، این خیمه فعالیت‌های خود را با دعوت از خانم دکتر فروز رجایی فر، از فاتحان لانه جاسوسی، دکتر محمدعلی رامین، معاون سابق مطبوعاتی وزیر ارشاد در دولت دهم و دکتر محمدحسن آصفری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پی گرفت.

خیمه «غزه تنهای پیروز»که به همت تشکل های دانشجویی برپا شده است از 18 تا 24 مرداد از ساعت 17 تا 22 با بخش های مختلف پذیرای علاقه مندان است.

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

 

غرفه کودکان

غرفه کودکان از بخش هایی است که شور و هیجان خاصی در آن حاکم است، جایی که پرچم چهار رنگ فلسطین با بادکنک های رنگی بر دیوار آن شکل گرفته است، کودکان با علاقه مشغول نقاشی با موضوع صلح، فلسطین، کودکان و جنگ می شوند، مادران نیز همراه با کودکان آنها را یاری می کنند.

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

جذب سرپرست برای ایتام شهدای فلسطین

بخش دیگر، قسمت جمع آوری کمک های جهادی برای بازسازی غزه است، این کمک ها هم شامل کمک های مادی و مالی است و هم کمک های معنوی همچون اعلام آمادگی برای کمک رسانی و امداد. همچنین جذب حامی و سرپرست برای ایتام شهدای فلسطینی از ابتکارات جالب این خیمه محسوب می شود، در واقع تلاش می شود تا با فراهم ساختن امکان تربیت صحیح کودکان مسلمان، سردارانی شجاع برای امت اسلام تعلیم داده شوند.

غزه تنهای پیروز

پاتوق گفت و گو

در این قسمت از خیمه در روز دوم خانم دکتر فروز رجایی فر، از فاتحان لانه جاسوسی، دکتر محمدعلی رامین، معاون سابق مطبوعاتی وزیر ارشاد در دولت دهم و دکتر محمدحسن آصفری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سئوالات مردم پاسخ دادند.

غزه تنهای پیروز

 

  • خانم دکتر رجایی فر

خانم دکتر رجایی فر از فاتحین لانه جاسوسی و فعالین عرصه حقوق بشر اولین مهمان پاتوق گفت و گوی خیمه بود، وی در ابتدا به تشریح وضع موجود در غزه پرداخت و در مورد گذرگاه رفح که مسیر اصلی به غزه جهت ارسال غذا و دارو می باشد گفت: اسرائیل در وضعیت مرز رفح حق وتو دارد. ایشان با بیان اینکه “ممکن است هنوز برای بعضی از مردم ما مبهم باشد که  چرا باید با  وجود مشکلات اقتصادی  از مسلمانان فلسطین حمایت کنیم؟” کلیاتی را درباره شرایط جغرافیایی و وضعیت اسفبار مردم مظلوم غزه ارائه کرد.

غزه تنهای پیروزرجایی فر در پاسخ به سوال یکی از حاضرین درباره راه های کمک به غزه پاسخ داد: کمکی که می توانیم بکنیم این است که به اسرائیل کمک نکنیم. وی با اشاره به نوشابه کوکاکولا اضافه کرد در دنیا شناخته شده است که از فروش هر بطری نوشابه کوکاکولا درصدی کمک به ارتش اسرائیل می شود .او هم چنین از کارخانه نستله به عنوان شرکتی که چند سال جایزه حمایت کنندگان رژیم صهیونیستی را از این رژیم دریافت کرده است نام برد و از حضور آن در ایران ابراز تاسف کرد. همچنین با انتقاد از تمامی دولت ها درمورد اجرا نکردن مصوبه های مجلس درخصوص تحریم کالاهای صهونیستی  و پیگیری نکردن مجلس از مردم خواست که در انتظار دولت ها ننشینند و خود کالاهای صهیونیتی را تحریم کنند. او به محصولات شرکت «دنت» اشاره کرد وافزود «دنون » یکی از پایه گذاران اسرائیل وخودش یک یهودی صهیونیست است.

غزه تنهای پیروز

  • دکتر محمدعلی رامین

دومین نشست مردمی این روز با حضور دکتر رامین معاون سابق مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت دهم، برگزار شد. ایشان در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره کارکردهای بنیاد جهانی هولوکاست پاسخ داد: با کاری که حدود هشت سال پیش انجام شد و با طرح سوال در مورد ادعای صهیونیست ها برای اولین بار ما به جای پاسخگویی، سوالی را مطرح کردیم تا قدرت های غربی و مدعیان حقوق بشر در جهان وادار به پاسخ دادن بشوند. وی در ادامه حمایت ما از فلسطین را در واقع دفاع از خود دانست زیرا در صورتی که اسرائیل فلسطین را اشغال کند سایر کشور ها نیز از تجاوزات او در امان نخواهند بود. وی با بیان اینکه رژیم غاصب نشان داده که هیچ منطقی را نمی پذیرد، گفت: یهودی های مؤمن مخالف تأسیس اسرائیل هستند، آنها معتقدند که وجود اسرائیل یک خطر بالقوه برای قوم یهود است.از منظر تورات، قوم یهود با تشکیل حکومت نابود می‌شود.غزه تنهای پیروز

 

  • دکتر محمدحسن آصفری

غزه تنهای پیروز

دکتر آصفری نماینده محترم مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ورئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی پس از اقامه نماز مغرب و عشا به تبیین مواضع جمهوری اسلامی در موضوع فلسطین و جنایات صهیونیست ها در غزه پرداخت. وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحلیل خط فکری به‌وجود آمده مبنی بر زیر سؤال بردن توان نظامی ایران در مقابل آمریکا و اسرائیل گفت: پاسخ را بچه­های حماس داده‌اند، شما امروز  می­بینید صحبت از آتش­بس است در حالی که توان موشکی مقاومت کمتر از رژیم صهیونیستی است…و از بیش از سیصد موشکی که مثلا در یک عملیات از حماس شلیک شده است ، پنج  درصد آنها را گنبد آهنین می تواند هدف بگیرد و بقیه آنها به اهداف خودش اصابت می‌کرد.

غزه تنهای پیروز

 

 

کاروان طریق القدس

آرشیو