دوشنبه 11 آگوست 2014 23:14
سومین روز در خیمه “غزه تنهای پیروز”

  خیمه “غزه، تنهای پیروز” در روز سوم هم با بخش های متنوعی که دانشجویان در نظر گرفته اند برپا شد. بخش هایی مانند غرفه کودکان، پاتوق گفت و گو، اجرای زنده موسیقی، جمع آوری کمک های مادی و معنوی از طریق جذب سرپرست مالی برای ایتام شهدای غزه و … طبق هماهنگی های صورت […]

 

خیمه “غزه، تنهای پیروز” در روز سوم هم با بخش های متنوعی که دانشجویان در نظر گرفته اند برپا شد. بخش هایی مانند غرفه کودکان، پاتوق گفت و گو، اجرای زنده موسیقی، جمع آوری کمک های مادی و معنوی از طریق جذب سرپرست مالی برای ایتام شهدای غزه و …

غزه تنهای پیروز

جمع آوری کمک برای مظلومان فلسطین

غزه تنهای پیروز

قلب ایران برای غزه می تپد

غزه تنهای پیروز

برسد به دست کدخدای کودک کش…

غزه تنهای پیروز

کودکان غزه…

غزه تنهای پیروز

همدردی کودکان با کودکان غزه

غزه تنهای پیروز

بچه های ایران، بچه های غزه…

غزه تنهای پیروز

غرفه کودکان

غزه تنهای پیروز

نقاشی کودکان پیرامون فلسطین

غزه تنهای پیروز

دانشجویان ایرانی، حامی مقاومت در فلسطین

طبق هماهنگی های صورت گرفته با دکتر مطهری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، اهالی خیمه در پاتوق گفت و گو منتظر ایشان بودند ولی حدود یک ساعت پیش از برنامه طی تماسی اعلام شد که ایشان امروز تشریف نمی آورند.

مهمان دوشنبه خیمه “غزه، تنهای پیروز” دکتر سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه و استاد دانشگاه علامه طباطبایی بود. زارعی پس از حضور در غرفه های مختلف خیمه به بررسی وضعیت غزه پرداخت و به سوالات حاضرین پاسخ داد.

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

ایشان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا با وجود درگیری های عراق و سوریه همچنان گفته می شود که فلسطین مساله ماست و چرا آمریکا دشمن اصلی است؟ پاسخ داد: فلسطین آینه تمام نمایی است ازآنچه بر منطقه ما گذشته است. از وقتی که انگلیسی ها وارد این منطقه شدند تا زمانی که این منطقه را ترک کردند که ۱۳۰ سال طول کشید، در این میان فلسطین بیش از همه متحمل فشار از سوی دشمنانش شد. از شبه قاره هند تا شمال غرب آفریقا فلسطین تنها منطقه ای است که اشغال شده و آنان را آواره کرده اند و حقی برای زیستن برای آن ها قائل نشده اند. که این در جاهای دیگر سابقه ندارد. و دفاع از فلسطین دفاع از همه ی مسلمانان است و همان طور که امام گقت روز قدس فقط روز فلسطین نیست.

غزه تنهای پیروز   وی همچنین پیرامون لزوم مسلح کردن کرانه غربی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نکاتی را بیان کرد. او در پاسخ به سوال یکی از حاضرین کهاگر حکومت عربستان سرنگون شوند آیا اسراییل و آمریکا سریع تر سرنگون نمی شوند؟ پاسخ داد:سقوط اسراییل تاثیر بیشتری در تحولات دارد چرا که امریکایی ها می گویند امنیت ما وابسته  به امنیت اسراییل است و نه عربستان و مصر و عراق. اگر انرژی با آزادی قدس بیاید این موج به شرایط قبل باز نمی گردد و دولت های وابسته به غرب را یکی بس از دیگری سرنگون می کند و هیچ رژیمی به استحکام اسراییل برای آمریکا نیست.

غزه تنهای پیروز

در این روز مانند روزهای قبل گروه موسیقی  به صورت زنده به اجرا ‍‍پرداختند. هم چنین اکران بخش هایی از انیمیشن «پیام راشل کوری۲» و فیلم «یک به علاوه یک مساوی ۱۱» از دیگر قسمت های برنامه بود.در حاشیه نمایشگاه، کودکان تهرانی برای دوستان فلسطینی خود در غزه نقاشی کشیدند.

غزه تنهای پیروز

غزه تنهای پیروز

کاروان طریق القدس

آرشیو