شنبه 04 فوریه 2017 01:57
سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در نماز جمعه ی شهر جواد آباد

سبحان فلاح مسئول بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر جواد آباد بوده است. متن سخنرانی بدین شرح است: “بسم الله الرحمن الرحیم” شهید سید مرتضی آوینی: ای وجدان‌های نیم‌خفته، چشم بیداری بگشایید و ای بیداران، گوش فرا دهید: ماییم كه بار تاریخ را […]

سبحان فلاح مسئول بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر جواد آباد بوده است.

متن سخنرانی بدین شرح است:

“بسم الله الرحمن الرحیم”
شهید سید مرتضی آوینی:
ای وجدان‌های نیم‌خفته، چشم بیداری بگشایید و ای بیداران، گوش فرا دهید:
ماییم كه بار تاریخ را بر دوش گرفته‌ایم تا جهان را به سرنوشت محتوم خویش برسانیم. خون سرخ ما فلقی است كه پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است.
یا فالق الاصباح، ما را در راهی كه اینچنین عاشقانه، در پیش گرفته‌ایم یاری فرما

سلام علیکم
در ابتدا لازم میدانم میلاد حضرت زینب کبری – سلام الله علیها- و همچنین فرارسیدن دهه مبارکه ی فجر را خدمت شما نمازگزاران عزیز تبریک عرض کنم.
اما بعد ؛
امروز 15بهمن ماه سال1395 و درحالی که 38 امین سالگرد پیروزی انقلاب را گرامی می داریم ، کمی باید نسبت به انحراف راه امام احساس خطر کنیم. امام خمینی چگونه توانست تمام مردم ایران را برای برپا داشتن حکومت اسلامی علیه رژیم منحوس پهلوی با انقلاب همراه کند. وضعیت آن شاخص های امام – رحمت الله علیه- امروز چگونه است؟
بنده امروز قصد دارم در عرایضم به تبیین دو شاخص از شاخص های اصلی انقلاب یعنی “توجه ویژه به مردم و حمایت از مستضعفین ” و همچنین “بی اعتمادی به مستکبیرین و اعتقاد به وعده ی راستین خداوند” بپردازم
همانطور که حضرت آقا فرمودند در دنیای امروز دشمن به دنبال استحاله ی انقلاب است یعنی میخواهد تمامی آرمان های انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود و فقط اسم انقلاب و پوسته ای ظاهری از آن باقی بماند .
انقلاب ما و امام ما آرمانش حمایت از محرومین و مستضعفین بود اما امروز متاسفانه شاهد آن هستیم که کسانی زمام امور را به دست دارند که در دورترین فاصله از قشر محروم و مستضعف جامعه و در کاخ های گرم و نرم آنچنانی زندگی می کنند و هیچ کدام از وضع زندگی کف جامعه خبر ندارند و وقتی هم از آنان درباره ی گورخوابی و محرومین سوال می شود با فراق بال تمام ، لب به سخن باز میکنند که : ” در تهران به معنای واقعی گرسنه ی مطلق نداریم” و این یعنی هیچ چیز از درد مردم جامعه را نچشیده اند!
پزشک جراح می آید و برای یک ماه کارش میلیاردی حقوق میگیرد و وقتی هم انتقاد میکنیم ، آقایان میگویند ایشان زحمت کشیده و در مناطق مرزی چندین عمل جراحی انجام می دهد ! تازه ما به اندازه ی زحمتش به او حقوق نمی دهیم . جناب مسوول این تبعیض نیست؟! مگر فقط آن پزشک زحمت میکشد؟!
جهت اطلاع آقایان در همان مناطق مرزی سربازانی هستند که برای دفاع از مرز و بوم شان شبانه روز دیده بر هم نمیگذارند ولی حقوقشان به میلیون نمیرسد!
در همان مناطق مرزی کوله بر هایی را میبینیم که به خاطر گذران زندگی خود وخانوده شان مجبورند ده ها و بلکه صد ها کیلو بار را حمل کنند و سلامتی خودشان را فدا کنند . زحمت ها این ها میکشند. این ها چندین برابر شما مسوولین مرفه و بی درد از این انقلاب سهم دارند!
امام خمینی میگفت؛
خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و روی آوردن به سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار بیشتری برخوردار شوند. معاذالله که این با سیره و روش انبیا و امیرالمومنین و ائمه معصومین (علیهم السلام) سازگار نیست.
اگر میبینید پشت سر هم قرارداد های بین المللی بسته می شود اعم از اف ای تی اف و قرارداد های نفتی و برجام و … و همه چیزی هم باید محرمانه باشد این نتیجه ی دوری از مردم است! این جدایی از جمهوریت است!
اگر میبینید که مسوولان به جای تعمیر جاده ها و رسیدن به راه های کشور و سامان دادن به حمل و نقل ریلی که بیشتر مردم با آن سر و کار دارند ، به دنبال استشمام بوی نویی از هواپیما هایی هستند که با خارج شدن ارز های فراوان و فقط برای رفاه حال 2درصد از مردم ، وارد می شوند ، این نتیجه ی جدایی از مردم کف کوچه و بازار است.
باید احساس خطر کنیم نسبت به آرمان های انقلاب مان .
در انقلاب ما مردم ، محور اصلی اند ، بیشترین توجه به مردم بود بیشترین حمایت از مستضعفین است .
مردم صاحبان این انقلاب هستند. آن زمان که فلان آقازاده و فلان مسوول برای فرار از اوضاع ناپایدار کشور و به بهانه ی درس خواندن یا فرصت مطالعاتی و … از این مملکت رفتند ، این مردم بودند که پای انقلاب شان ایستادند و همین مستضعفین بودند که آجر به آجر برای بنای ساختار انقلاب زحمت کشیدند و خدا لعنت کند آن مسوولی که شما مردم را نادیده بگیرد.
اگر یک نفر از جریان فکری اشرافیت کنار رفت نباید همه چیز را تمام شده بدانیم ! تا روزی که این جریان در کشور جولان میدهد باید با آن مبارزه کرد تا با ساقط شدن آن انقلاب پایدار و استوار به راه خود ادامه دهد.
صدا و سیما باید برگردد و نگاه کند که چقدر از حرف مردم را گفته است ، چقدر مشکلات مردم را نشان داده است؟!
چقدر از درد این مردم صاحب انقلاب گفته است؟
چرا برنامه هایی مثل ثریا ، که واقع گرایانه به بیان مشکلات جامعه می پردازند و مسوولین را به انحراف از راه انقلاب هشدار می دهند باید به راحتی تعطیل شوند؟! والله بیان کردن مشکلات کشور در صداوسیما کمک میکند به پیشرفت کشور! باید حمایت کرد از برنامه هایی خوبی چون ثریا ، جهان آرا و جیوگی که واقع گرایانه در صداو سیما به مسایل میپردازند. ان شاءالله مسوولین این موضوع را درک کنند که واقع گرایی در بیان مشکلا ت سیاه نمایی نیست!
ما مردم هم باید به خوبی نقش خود را ایفا کنیم . مساجد کشور باید همچون زمان انقلاب و بعد از آن جنگ تحمیلی مرکز فعالیت های محلات شوند و به حل و رفع و رجوع مشکلات مردم بپردازد. همه ما باید به جوانان مومن و انقلابی کمک کنیم تا زمام امور را بدست گیرند . از همین شهر باید شروع شود تا جوانان عرصه های مختلف فعالیت کنند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند تا ان شاءالله علی رغم سنگ های ریز و درشتی که بر سر مسیر جوانان هست ، اشتغال و ازدواج جوانان در رونق یابد . ان شاءالله
انقلاب آرمانش آن است که عدالت اجتماعی در همه ی لایه های جامعه رخنه کند و فساد رخت بربندد.
حواسمان باشد با فساد دقیق ، روشن و صریح و بی طرف باید برخورد شود! تک تک ما مردم در قبال برخورد با فساد مسوول هستیم. مسولین قوه قضاییه باید توجه کنند که صریح و قاطع با فساد برخورد کنند حتی اگر آن فساد در خود مجموعه ی قوه قضاییه باشد ! اگر قوه قضاییه ما دچار فساد شود ما مردم برای حفظ اصل نظام جمهوری اسلامی هم که شده است نباید بنیشینیم و سکوت کنیم که اگر اینگونه شود فساد همچون سرطانی در تمام پیکر دستگاه ها و ادارات و نظام رخنه میکند . همانطور که حضرت آقا فرمودند حقوق های نجومی ، اعتماد مردم را خدشه دار کرد. نگذارید تا بیش از این اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی لکه دار شود. متاسفانهشاهد آن هستیم که همه چیزی درگیر بازی های سیاسی شده است و جناح های مختلف چشم از فساد های خود میپوشند .
امام علی در نامه ی خود به مالک اشتر میفرماند؛
خواص و نزدیکان کسانی هستند که به هنگام فراخی و آسایش بر دوش والی باری گران‌اند و چون حادثه‌ای پیش آید کمتر از هر کس به یاریش برخیزند و خوش ندارند که به انصاف درباره آنان قضاوت شود. اینان همه چیز را به اصرار از والی می‌طلبند و اگر عطایی یابند، کمتر از همه سپاس می‌گویند و اگر به آنان ندهند، دیرتر از دیگران پوزش می‌پذیرند. در برابر سختیهای روزگار، شکیباییشان بس اندک است. اما ستون دین و انبوهی مسلمانان و ساز و برگ در برابر دشمنان، عامه مردم هستند، پس، باید توجه تو به آنان بیشتر و میل تو به ایشان افزونتر باشد
و اما دیگر شاخص امام و انقلاب بی اعتماد به مستکبرین و حفظ استقلال نظام و کشور در مقابل نظام سلطه بود. امام هیچوقت نگاهش به دست این مستکبران جهان خوار نبود .
اما متاسفانه نگاه مسوولان حتی بعد از نقض برجام و ناموفق بودن الگوی برجام در حل کردن مشکلات به خارج است . کمی سرتان را برگردانید نگاه کنید. اقتصاد مقاومتی خریدار حرفه ای بودن هواپیما و وارد کردن سیستم کنترل قطار و سپردن پروژه های بزرگ ملی به شرکت های خارجی نیست! اینجا شرکت های ارج و کارخانه ی قند ورامین و اخیرا هم بزرگترین شرکت کنتورسازی ایران و البته بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر صنعت داخلی کشورمان دارند یکی یکی از صنعت کشور حذف می شوند و چند سالی هست که منتظر هستند که مسوولان به درک درستی از اقتصاد مقاومتی که از اصول آن حمایت از صنعت داخلی و تولید داخلی است برسند.اما مسوولین همچنان در خواب هستند. امروز نه چرخ های سانتریفیوژ می چرخد و نه چرخ صنعت ما و نه چرخ زندگی مردم!
رهبر معظم انقلاب چقدر تاکید داشتند که باید به دشمن بی اعتماد بود ، اما مسوولین بی توجهی کردند . کشور ما باید چند بار از این تفکر غرب گرایانه ضربه بخورد حتما باید قانون ممنوعیت ورود مردم هفت کشور از جمله ایران تصویب شود تا دوست داران غرب باور کنند که نباید به آمریکا اطمینان کرد. ترامپ و اوباما و بوش و کلینتون همه زیر پرچم حکومت مستکبر و استعمارگر آمریکا سیاست های شوم خود را علیه ایران اعمال کردند . پس انقدر به دنبال کنار آمدن با دشمنی نباشیم که هیچگاه از دشمنی خود بر ملت ایران کم نکرده است و هرچقدر عقب نشینی کردیم آنها بیشتر دشمنی کردند که نمونه های بارز آن هم درقضایای اخیر ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا و وضع تحریم های جدید و پی در پی واضح است! همه ی مسوولین ما به جای دعوا های حزبی و جناحی و علنی کردن اختلافات باید با هم متحد شوند و به قول امام هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا بکشند. به جای اعتماد به مستکبرین باید به وعده الهی توجه داشت !
وَمَن یَتَّقِ اللَّـهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَ‌جًا وَیَرْ‌زُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ
حواسمان باید باشد اگر از خط امام دور شویم ملت سیلی خواهد خورد . مردم و مسوولین مواظب باشید انگشت اشاره ی حضرت آقا دراین جمله به سمت تک تک شما ها است . حضرت آقا همواره به مسوولین گوشزد کرده اند که مبادا از مردم جدا شوید ، مبادا از خط امام منحرف شوید ! چندین و چندبار تذکر داده اند که به فکر مردم باشید نه حزب و جناح و سیاسی بازی ها ! اما متاسفانه مسوولین بی توجهی میکنند و بعضی اوقات با گستاخی جواب حضرت آقا را هم میدهند تا نشان دهند که چگونه میخواهند راهشان را از راه امام و انقلاب جدا کنند و اگر مسوولی راه خود را از راه رهبری که ادامه ی راه امام و انقلاب است جدا کرد ، ما مردم باید او را هشدار دهیم و حتی از مسوولیت های بزرگ طردش کنیم. نظام اسلامی در فتنه و امتحانی بزرگ قرار دارد و باید تلاش کنیم تا انقلاب از این گردنه و به تعبیر رهبری از این جنگ احزاب هم به سلامت عبور کند .
ان شاءالله مردم ایران همانطور که با حضورشان در تشییع جنازه ی شهدای آتش نشان نشان دادند همچنان با راه شهدا همراه هستند و حامی ایثارگری و دفاع از حریم مردم خواهند ماند با حضورشان در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر حمایت خود از نظام و انقلاب را نشان خواهند داد و بر دهان مستکبرین و ظالمین داخلی و خارجی سیلی خواهند زد.

و به قول امام خمینی ؛ آنهایی که در خواب آمریکا هستند، ان شاءالله خدا بیدارشان کند .
والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

کاروان طریق القدس

آرشیو