پنج‌شنبه 29 ژوئن 2017 06:22
غرفه بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز قدس

برپایی غرفه بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز قدس   با پیگیری‌های انجام شده، روز قدس غرفه ای نزدیک به چهارراه ولیعصر در خیابان انقلاب، در اختیار بسیج دانشجوئی دانشگاه امیرکبیر قرار گرفت.   در قسمت کناری غرفه، بنرِ برد-کرسی با عنوان «جمله پیشنهادی برای نوشتن بر روی موشک ذوالفقار» در نظر گرفته شده […]

برپایی غرفه بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز قدس

  با پیگیری‌های انجام شده، روز قدس غرفه ای نزدیک به چهارراه ولیعصر در خیابان انقلاب، در اختیار بسیج دانشجوئی دانشگاه امیرکبیر قرار گرفت.

  در قسمت کناری غرفه، بنرِ برد-کرسی با عنوان «جمله پیشنهادی برای نوشتن بر روی موشک ذوالفقار» در نظر گرفته شده بود که مورد استقبال مردم حاضر در راه‌پیمایی قرار گرفت.

همچنین پوستری منقش به جمله «کار این روزهای دولت سعودی در یمن، مشابه جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه است.» از مقام معظم رهبری، در قسمت انتهایی غرفه نصب شده بود.

در سردر غرفه نیز طرحی از پرچم کشور فلسطین و ایران و جمله «آن‌هایی که اسلام را خلاصه می‌کنند در اینکه بخورند و بخوابند و یک روزه‌ای بگیرند و در گرفتاری این ملت و جامعه دخالت نکنند، به حسب روایت پیامبر اینها مسلم نیستند.» از امام خمینی(ره)، طراحی و نصب شده بود.

از حدود ساعت ۹:۳۰ صبح جمعه، فعالیت غرفه با دعوت از مردم برای نوشتن جملات پیشنهادی بر روی بنر و ارتباط و گفتگو با ایشان شروع شد. البته با توجه به کمبود فضای برد، هرچند دقیقه جملاتی پاک میشد تا سایرین نیز بتوانند نظر خود را بر روی برد بنویسند.

  همچنین برای برقراری صحبت و گفتگو پیرامون مباحث دوگانه سازش و چالش، و علت اصلی حمایت ایران از فلسطین وسوریه، داخل غرفه میزی قرار داده شد و در بیرون از غرفه نیز صحبت‌های چهره به چهره بیشتر پررنگ شد.

از حدود ساعت ۱۰:۳۰ نیز مصاحبه تصویری با مردم شرکت‌کننده در راهپیمایی، در مورد مباحث ذکر شده آغاز شد. همچنین نشریه خط حزب‌الله و تراکت‌هایی با مضامین  روز قدس پخش گردیدند.

 افراد سرشناسی همچون حجت‌الاسلام ناطق نوری، جناب آقای شمخانی، دکتر زاکانی، حجت‌الاسلام رسایی، سردار نقدی، سردار فیروزآبادی، آقای الله‌کرم و… به غرفه بسیج امیرکبیر آمدند و ضمن نوشتن جملاتشان بر روی برد، بعضا با آنها گفتگو و مصاحبه کوتاه راجع به موضاعات مهم پیرامون خودشان انجام شد.

 

  می‌توان گفت تاثیرگذارترین قسمت فعالیت‌ها، صحبت با مردم در مورد علت اهمیت روز قدس و حمایت‌ها از فلسطین بود که در پی نوشتن جملاتشان یا پخش نشریه و تراکت، میسر می‌شد.

کاروان طریق القدس

آرشیو