پنج‌شنبه 01 فوریه 2018 20:52
مصاحبه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امیرکبیر و علم و صنعت در کنفرانس خبری مدعی العموم

در کنفرانس خبری مدعی العموم که روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت و امیرکبیر و همچنین نماینده مال‌باختگان موسسه کاسپین، مصاحبه صورت گرفت و مشکلات و دغدغه‌های مردم در این زمینه‌ها مطرح شد.

در کنفرانس خبری مدعی العموم که روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت و امیرکبیر و همچنین نماینده مال‌باختگان موسسه کاسپین، مصاحبه صورت گرفت و مشکلات و دغدغه‌های مردم در این زمینه‌ها مطرح شد.

 

 

  • صحبت‌های مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت:

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو مشایخی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در کنفرانس خبری که با عنوان مدعی العموم در دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد گفت: از اهداف و وظایف بدنه دانشجویی این است که مشکلات و دغدغه‌های مردم را پیگیری کند چرا که بسیج از دل مردم برآمده و همه درد‌ها و رنج‌های مردم را از ابتدای انقلاب تاکنون حس کرده است.
وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی همواره دنبال این بوده که مطالبه گری مردم را به گوش مسئولان برساند افزود: در این چند سال اخیر مردم با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای مواجه بوده اند، اما متاسفانه می‌بینیم که روز به روز وضع اقتصادی مردم بدتر می‌شود از این رو امروز مردم از این وضعیت گله دارند.
مشایخی با تاکید براینکه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران به صورت جدی مطالبه گری از مسئولان را به ویژه در بخش مطالبات اقتصادی شروع کرده است افزود: انتظار ما از مسئولین این است که حرف مردم را بشنوند و از دفتر کار خود بیرون بیایند و با شنیدن حرف‌های مردم تنها به یک سری اخبار کانالیزه شده بسنده نکنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت افزود: زمانی که مسئولان به طور مستقیم و از نزدیک مشکلات مردم را ببینند قطعا برای رفع این مشکلات ورود پیدا می‌کنند، ولی متاسفانه الان کمتر این دغدغه را دارند.
وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولان دچار اشرافی گری شده اند و بیشتر به دنبال افزایش اعتبار و پیشرفت‌های شخصی، جناحی و سیاسی خود هستند و این تاسف بار است در حالی که مردم، ولی نعمت ما هستند.
مشایخی با تاکید براینکه اگر مسئولی پشت میزی نشسته این از صدقه سر ملت است تصریح کرد: زمانی که مسئولان در مقابل شرایط موجود پاسخگو نیستند طبیعی است که مردم نیز از عملکرد آن‌ها ناراحت می‌شوند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه بسیج دانشجویی از همان ابتدا پرچم مطالبه گری به ویژه در زمینه مسائل اقتصادی را از زمین بلند کرده و همواره مطالبات اقتصادی مردم را مورد حمایت قرار داده است افزود: ما به دنبال این هستیم تا به اندازه توان خود گره‌ای از مشکلات مردم را باز کنیم و البته به مردم هم قول می‌دهیم که در حد توان خود تلاش کنیم و یک قدم به عقب برنداریم.

وی با تاکید براینکه ما بر سر مطالبات اقتصادی مردم از مسئولان انتقاد داریم افزود: سوال این است که چرا سیستم اجرایی کشور به ویژه در امور بانکی تا این حد ضعیف و نا به سامان پیش می‌رود؟ با توجه به اینکه مشکلات روبه افزایش است پس حتما مشکلی وجود دارد که باید با روحیه جهادی آن را حل کنیم.مشایخی افزود: انتظار ما از مسئولین است بیشتر در بین مسئولین حاضر شوند و حرف آن‌ها را دقیق بشنوند تا برای پاسخ به مطالبات آن‌ها زمینه سازی کنند. در هر حال اگر کوتاهی صورت بگیرد دشمنان مطالبات مردم را سر دست می‌گیرند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: اگر مسئولان پای کار باشند نه تنها دست ایادی غرب و دشمنان نیز از این مملکت کوتاه بلکه رضایت عمومی را نیز جلب می‌کنند.
  • صحبت‌های مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر:

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجوصفری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در کنفرانس خبری که با عنوان مدعی العموم در دفتر بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد گفت: یکی از مشکلاتی که دامن مسئولان نظام را گرفته بیماری اشرافی گری است که به آن‌ها سرایت می‌کند.
وی با بیان اینکه بیماری اشرافی گری مانع پاسخگویی مسئولان می‌شود وآن‌ها عزمی برای پاسخ به مطالبات مردم ندارند افزود: مسئله دردناک‌تر و خطرناک‌تر این است که خوی اشرافی گری خوی طاغوتی را به دنبال دارد و اگر این گونه شود مسئولان خود را جدایی از مردم و تافته جدا بافته تلقی می‌کنند و در واقع، ولی نعمتان انقلاب را به فراموشی می‌سپارند.
صفری افزود: مسئولینی که درکاخ‌ها زندگی می‌کنند صدای مردم کوخ نشین را نخواهند شنید، اما اگر از کاخ‌های خود بیرون بیایند و درد مردم را ببینند آن وقت مشکلات حل می‌شود و ما این را از باب دلسوزی به مسئولان می‌گوییم، چون انقلاب اسلامی مسیر خود را می‌رود و اگر آن‌ها رویه خود را تغییر ندهند قطعا مردم حکومت را به دست صاحبان اصلی انقلاب می‌سپارند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با بیان این که مدعی العمومی یعنی ایستادگی در برابر استکبار و اشرافی گری و بسیج دانشجویی این را وظیفه خود می‌داند افزود: ما درکنار مردم به عنوان مدعی العموم که برآمده از همین مردم هستیم مطالباتشان را پیگیری می‌کنیم.

 

 

کاروان طریق القدس

آرشیو