پنج‌شنبه 04 اکتبر 2018 13:19
اطلاعیه شماره دو

اطلاعیه شماره دو (شرایط اخذ مجوز خروج از کشور و اخذ گذرنامه) کاروان طریق القدس سفر پیاده روی نجف تا کربلا اربعین ۱۳۹۷ بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بسم الله الرحمن الرحیم دریافت فایل اطلاعیه شماره دو   برای حضور در کاروان، داشتن گذرنامه یا هیچ مدرک خاص دیگری لازم نیست. کلیه برادران دانشجوی دانشگاه […]

اطلاعیه شماره دو (شرایط اخذ مجوز خروج از کشور و اخذ گذرنامه)

کاروان طریق القدس

سفر پیاده روی نجف تا کربلا

اربعین ۱۳۹۷

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بسم الله الرحمن الرحیم

دریافت فایل اطلاعیه شماره دو

 

برای حضور در کاروان، داشتن گذرنامه یا هیچ مدرک خاص دیگری لازم نیست. کلیه برادران دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر می‌توانند ثبت نام کرده، سپس مطابق روندی که در ادامه مطرح می‌شود، اقدام نمایند.

جهت اخد گذرنامه و صدور مجوز خروج از کشور، می‌بایست اداره نظام وظیفه، وضعیت شما را تایید بکند، لذا در ابتدا می‌توان افراد را به ۴ گروه تقسیم نمود.

گروه ۱: زائرانی که مشمول نیستند (معافیت دائم یا پایان خدمت دارند) و گذرنامه دارند.

کافی است با ارائه هر دو مدرک (گذرنامه و کارت پایان خدمت یا معافیت) به خادمین کاروان منتظر اخذ روادید (ویزا) کشور عراق شوند. (مدارک حتما در بخش ثبت نام آپلود شود)

گروه ۲: زائرانی که مشمول نیستند و گذرنامه ندارند.

این گروه باید پس از ثبت نام از طریق تارنمای کاروان با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به اخذ گذرنامه اقدام نمایند. (توضیحات در ادامه آورده شده است) و بعد از اخذ گذرنامه با ارائه آن به خادمین کاروان منتظر اخذ روادید (ویزا) کشور عراق شوند.

گروه ۳: زائرانی که مشمول هستند (از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند) و گذرنامه دارند.

این دسته از متقاضیان باید بنا بر توضیحات زیر نسبت به اخد مجوز خروج از کشور اقدام نمایند و همزمان (نیازی به صبر کردن برای صدور مجوز خروج نیست) گذرنامه شان را به خادمین کاروان ارائه کرده و منتظر اخذ روادید (ویزا) کشور عراق شوند.

گروه ۴: زائرانی که مشمول هستند و گذرنامه ندارند.

این گروه باید مطابق با توضیحات زیر نسبت به اخذ مجوز خروج از کشور اقدام نمایند. بعد از صدور مجوز فوق با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به اخذ گذرنامه اقدام نمایند. (توضیحات در ادامه آورده شده است) بعد از اخذ گذرنامه با ارائه آن به خادمین کاروان منتظر اخذ روادید (ویزا) کشور عراق شوند.

 

 • با توجه به مذاکرات صورت گرفته با سازمان نظام وظیفه، امکان اخذ مجوز خروج از کشور بدون سپردن وثیقه سه میلیون تومانی برای عموم دانشجویان از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه فراهم شده است. لذا اگر فردی صرفا قصد اخذ مجوز خروج از کشور داشته باشد و بنای همراهی با کاروان طریق القدس را نداشته باشد نیز می‌تواند با طی مراحل زیر اقدام نماید.
 • کسانی کهمعافیت تحصیلی دارند. (افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند اما به علت تحصیل در حال حاضر سرباز نیستند) باید در ابتدا مجوز خروج از کشور را به ترتیب زیر اخذ نمایند.
  1. مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و دریافت کد سخا.

برای اطلاع از وضعیت معافیت تحصیلی و خروج از کشور در هر مرحله، با داشتن این کد می‌توانید از طریق درگاه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی services.epolice.ir اقدام نمایید.

 1. ثبت درخواست خروج از کشور از طریق درگاه الکترونیک انتظامی به نشانی epolice.ir

با توجه به امکان شرایط سفر برون مرزی به ویژه زیارت عتبات عالیات در ایام اربعین، حتما بازه سفر را بیشتر از زمانی که برای سفر در نظر دارید ثبت کنید.

 1. تکمیل فرم درخواست خروج از کشور و تحویل آن به دفتر معاونت فرهنگی-دانشجویی (طبقه همکف ساختمان فارابی)

این فرم را می‌توانید از سایت معاونت دانشجویی دانشگاه دریافت نمایید.

 1. ثبت درخواست در سامانه سقا به نشانی sagha-noor.ir و دریافت فرم تعهدنامه.
  برای دریافت این فرم، به مشخصات کامل متقاضی و ضامن نیاز است. ضامن هر شخصیت حقیقی غیر از متقاضی است که دارای کارت ملی معتبر باشد. همچنین ضامن در بازه سفر نمی‌تواند از کشور خارج شود.
 2. متقاضی و ضامن، می‌بایست به همراه مدارک ذیل جهت تصدیق امضا به دفتر مرکزی بسیج دانشجویی (بین دانشکده شیمی و پلیمر) مراجعه نمایند: (هر روز از ساعت ۱۰ الی ۱۳)
  • اصل و کپی تعهدنامه دریافت شده از سامانه سقا
  • اصل و کپی کارت دانشجویی متقاضی
  • اصل و کپی کارت ملی متقاضی
  • اصل و کپی کارت ملی ضامن
  • نکته مهم برای زوائران کاروان طریق القدس: اگر مدارک لازم را در زمان مقرر به خادمین کاروان نرسانید در روند خروج از کشور و بعد از آن اخذ گذرنامه و صدور روادید برای شما اختلال ایجاد خواهد شد.

 

 • اخذ گذرنامه:
  1. متقاضیان مشمول (پس از طی مراحل فوق و ثبت مجوز خروج از کشور در درگاه خدمات انتظامی) و متقاضیان غیر مشمول برای اخذ گذرنامه باید با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و تحویل مدارک مورد نیاز و واریز هزینه‌های مورد نظر برای اخذ گذرنامه اقدام نمایند. صدور و ارسال گذرنامه حدود یک هفته زمان می‌برد.
  2. حتما پیش از مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰، مدارک مورد نیاز و توضیحات اخذ گذرنامه را در “درگاه خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)” مطالعه کنید.
  3. توجه داشته باشید با توجه به مذاکرات صورت گرفته با پلیس انتظامی گذرنامه بند ۵-۲ ذکر شده در درگاه فوق لازم نخواهد بود.

 

اطلاعیه‌های بعدی (از قبیل نکات پیاده‌روی، مطالب پزشکی و بهداشتی، راهنمای سفر عراق و بسته‌های فرهنگی) از همین طریق منتشر خواهد شد، حتما پیگیری کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را از طریق راه‌های ارتباطی ذیل مطرح نمایید.